VIDEO: Hundikutsikad müramas

Postitas Aasta Loom - P, 05.05.2024 - 17.31
Sisu


Täna, 6 aastat tagasi avaldasime oma esimese rahvuslooma postituse. Teemaks oli hundikutsikate esimesed elunädalad. Kuna teema on aktuaalne ka praegu - on ju ometi mai algus, mil Eestis on tihe hundikutsikate sündimise aeg - siis on paslik tähtsa verstaposti puhul teemat korrata.

 

Tekst: Laura Kiiroja
Video: Voyageurs Wolf Project
https://www.facebook.com/VoyageursWolfProject/videos/386050884307233

 

Seekordses videos on küll 2023. aasta kevade kutsikad, sest tänavused hundibeebid on veel nii pisikesed, et viibivad alles urus. Umbes 5-6 nädala vanuselt hakkavad hundid tasapisi ka urust väljas maailma uudistama. Ehk õnnestub siis mõnel ka pesapaiga juurde paigutatud rajakaamera ette jääda. 

 

Kutsikaid sünnib huntidel ühte pesakonda keskmiselt 4-6. Sellest ei tasu aga ehmuda, sest hundikutsikate suremus on väga kõrge. Need neli mürakaru, keda videos näeme, on tänaseks kahjuks kõik hukkunud (ilmselt näljasurma, kui arvestada nende õblukest seisukorda sügisel).

 

Kutsikate suremus on küll aasta-aastalt ja karjast karja erinev ning sõltub igasugu keskkonnatingimustest, kuid see, et enamus kutsikatest oma esimest sünnipäeva tähistada ei saa, on üsna tavaline. Nälg, haigused, teised kiskjad ja ka maanteed on huntide pisiperele suureks ohuks. Seal samas piirkonnas (Minnesota, USA) oli nt 2019. aasta kõikide hundikarjade kutsikate suremus 85-90%. Õnneks on ka paremaid aastaid! Loodetavasti on parem ka tänavune.


 

Video: Voyageurs Wolf Project
https://www.facebook.com/VoyageursWolfProject/videos/386050884307233

 

 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.