Mägralood

Kirjuta meile mägrast

Ootame lugusid kohtumistest aasta loomaga. Korjasime neid nii hundiaastal, viigriaastal kui metssea-aastal. Vaatame, kuidas tänavu läheb, mil mägrast kirjutavad meile ka lõunanaabrid. Lätlastegi aasta loom 2016 on mäger.
Lugudena sobivad meile saata nii vanaemadelt kuuldud kui ise läbielatud seiklusjutud. Mäkra kohata pole ju kerge, seetõttu on lood tema tegevusjälgedestki oodatud. Ja isegi jutud, kuidas mäkra ei leitud! Mägratundjad kommenteerivad kahtlusi.
Kui tänavu lähete metsa mäkra otsima, et näiteks osaleda Keskkonnaagentuuri korraldatud loodusvaatluste kampaanias (vaata ka rubriiki Märka mäkra), ärge unustage siis ka oma lugu kirja panna. Vaatluskampaania jaoks on vaja koordinaatide sisestamist ja nappi kirjeldust, meie jaoks leidmise lugu.
Kuulutame välja mägralugude võistluse, mis kestab mägra aasta lõpuni. Parimad saavad auhinnad, muu hulgas  fotovõistluse “Mägral maja nagu vaja” foto. 

Laanepüü Läti mägrakaameras

Postitas Aasta Loom - N, 25.08.2016 - 10.30
Sisu

Läti mägrasõbrad saatsid video, kus urutruu mägra kodu ees jalutab teine kohatruu tegelane – laanepüü. Lind, kes elab meie aladel aastaringselt enamasti pesapaiga lähedal, saab hakkama üsna piiratud maa-alal. Tema kohatruuduse tõttu on laanepüü küllaltki haavatav lind, küpsete kuuse-segametsade raied vähendavad laanepüüle sobilikke elupaiku. Kaitsealune lind on ta nii Eestis kui Lätis.

Mägralinna segane elu

Postitas Aasta Loom - R, 12.08.2016 - 13.50
Sisu
kährikute vallutatud urg
Mägraurg, kuhu kährikud poegadega kolisid.
Rajakaamera foto: Tiit Hunt
 
kährikupere
... ja nüüd näeme sama uru juures hoopis kährikut üheteistkümne pojaga.
Rajakaamera foto: Tiit Hunt
 

Kuidas mägralinnas ikkagi urge kasutatakse ja jagatakse, kui ühes linnakus elavad mäkradele lisaks ka kährikud?

Video: mägra aastaring

Postitas Aasta Loom - L, 30.07.2016 - 10.30
Sisu

Kuuendal minutil (6:20)  kuuleb videos notsu moodi norsatusi. Mägra teeb häält!  Kuigi paljudes looduskalendri videotes on mägrad suht vaiksed, oskavad nad tegelikult väga erinevaid helisid kuuldavale tuua. Antud videos kuuleme siis müramise häälitsusi.
Rajakaamera video monteeris kokku Peeter Anijalg.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.