Keskkonnaamet annab teada
Foto: Arne Ader
Tuhala nõiakaev
Üleilmset veepäeva tähistatakse ÜRO eestvedamisel 22. korda. Varasematel aastatel on veepäeva teemad keskendunud näiteks põhjaveele, kui nähtamatule ressursile, veele ja loodusõnnetustele, vee ja toidu seostele, veekvaliteedile ja linnade arengule ning veekasutuse tihedale seosele energiatootmisega.
Tänavu on veepäeva teemaks „Vesi ja säästev areng".
Keskkonnaamet kutsub rahvusvahelise veepäeva puhul koole ja lasteaedu kasutama õppetöös atraktiivseid veeteemalisi õppematerjale ning osalema õppeprogrammides.
Keskkonnaameti tellimusel onArne Ader ja Urmas Tartes koostanud materjalid, mis on saanud nüüdseks interaktiivse lahenduse:
veeteemalisele õpimapile
Õpimapi peatükid sisaldavad tervikliku teabe Eesti põhja- ja pinnaveest, vee kasutuse, reostusallikate ning reovee puhastamise kohta. Mapi lisas leiame töölehed, mis on mõeldud kolmele vanuseastmele: II, III kooliaste ja gümnaasium.
Interaktiivne veebilahendus võimaldab õpimappi lehitseda peatükkide kaupa. Näiteks saab kaardilt uurida, millises piirkonnas on üleujutusohuga alad või kus asuvad reoveepuhastusjaamad. Õpimapi ühe osa moodustab viktoriin, kus oma veealased teadmiseidsaab proovile panna.
Üldhariduskoolidele mõeldud õppeprogramm „Puhta vee ABC“ ärgitab õpilasi arutlema selle üle, kuidas vett säästa ning kust tuleb joogivesi ning kuhu jõuab tarbitud vesi. Õppeprogrammi toetab töölehtede mapp ja saadud teadmisi aitab kinnistada lauamäng, mis on kättesaadav nii eesti- kui venekeelsena
Keskkonnaameti koduleheküljel.
Märtsikuus ringleb Ida-Virumaa koolides Soome lahe aastale pühendatud rändnäitus, mis annab teadmisi Soome lahe valgalast, kaasaegsetest mereuurimise meetoditest, keskkonnasõbralikest tarbimisharjumustest, kultuurivahetusest ja kaubandusest, transpordist ja paljust muust huvitavast. Näitusega saab tutvuda ka
kodulehel olevate materjalide kaudu.
Lisateave:
Mari Kala
Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist