Mängulustis hundipoiss

Postitas Aasta Loom - P, 02.01.2022 - 13.35
Sisu

 

 

Aastavahetuse postitusena jagame teiega videot sotsialiseeritud loomaaiahuntidest Saksamaal Wildenburgi loomapargis.
Video: Laura KiirojaVideo peakangelane on Timber - muidu kaunis tõsise loomuga hundipoiss, keda tabas ootamatu mängukihk. Häda ja viletsus seisnes aga selles, et ükski tema kolmest karjaliikmest ei olnud parasjagu sugugi lustakas tujus: hunditüdruk Lady nautis kõhusügamise teenuseid, vend Odin põõnas künka pääl, kolmas hundipoiss Hawk oli aga sootuks kuskil eemal. Timber proovis mängule kutsuda ka mõlemat aedikus viibinud inimsõpra, kuid nemad ei võtnud samuti vedu (sest hundid ei ole teps mitte koerad ning hundiga mängimine võib kiirelt eskaleeruda keeruliseks situatsiooniks). Videopilti see ei jäänud, kuid õnneks leidus aedikus ka üks söömakorrast üle jäänud kitsejalg, mida Timber sai südamerahus muudkui õhku lennutada ja kinni püüda, ikka uuesti ja uuesti. Nii leidis tema mänguenergia viimaks väärilise väljundi.

Hundid on ülimalt inimkartlikud loomad, mistõttu on loomade heaolu nimel oluline loomaaias sündinud hunte inimestega sotsialiseerida. See hõlmab kutsikate inimesepoolset kasvatamist, sealhulgas lutipudeliga toitmist ja tulevaseks eluks ettevalmistamist, tutvustades neile ohutult ja stressivabalt kõiki helisid, inimtüüpe, objekte ja nähtusi, millega loomult neofoobsed kriimsilmad oma tulevases loomaaiaelus kokku puutuvad. Hästi sotsialiseeritud hundid tunnevad ennast inimeste juuresolekul just nii vabalt nagu siin videos. Sotsialiseerimata hundid on loomaaedades aga äärmiselt stressis, passiivsed ja võimalusel varjavad end.

Toogu uus aasta teile rõõmu ja energiat. Ennekõike aga veelgi rohkem neid, kellega oma rõõmu, energiat ja lusti jagada. (Kui neid siiski ei tule, vaadake veidi ringi, äkki leiate kuskilt mõne kitsejala - ajab ka asja ära:)

 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.