VIDEO: hundid ja piisonid

Postitas Aasta Loom - P, 31.07.2022 - 11.40
Sisu

Videote allikas: Yellowstone Wolf Tracker
Tekst: Laura Kiiroja

 

Piisonijaht on hundi jahialase suutlikkuse ülempiir - ta on võsavillemi kõige suurem saakloom. Keskmine ameerika piison kaalub 700-800 kg, sealne hunt aga umbes 45 kg. See tähendab, et saakloom on kiskjast enam kui 15 korda suurem! Eks seepärast ongi hundikarja ainus võimalus piisoniliha hamba alla saamiseks jahtida piisonitest just vanu, haigeid või siis alles vasikaid.

Hunt on kiskjana üsna relvitu. Teravaid küüniseid tal ei ole. Lõuad on küll tugevad, kuid mitmete teiste suurkiskjatega (nt karudega võrreldes) siiski mitte nii silmapaistvad. Neid puudusi kompenseerivad hundid aga muude heade omadustega, nagu püsivus, järjekindlus, võhm ning meeskonnavaim. Koostöö karjaliikemetega ning mitte allaandmine on hundi edu saladus! Korralik kardiotrenn muidugi ka.

Antud videod on filmitud möödunud suvel Ameerikas, Yellowstone’i rahvuspargis. Videod on küll erineval ajal üles võetud - üks augustis ja teine juunis - kuid mõlemas esineb sama hundikari. Tegu on Junction Butte´i karjaga, keda kohalikud hundivaatlejad on tituleerinud parimateks piisoniküttideks kogu rahvuspargis.

Esimeses videos on ilusti näha nii kiskja kui ka saaklooma taktikad jahi käigus. Hundid valisid välja kõige nõrgema isendi - vasika. Täiskasvanud piisonid tõttasid appi ning kogunesid kärmelt vasika ümber. Suurte piisonite keskel on vasikal kõige turvalisem olla. Video autorid jagasid infot, et hundid, mõistes oma olematuid šansse, lõpetasid peatselt jahi ning vasikas pääses elu ja tervisega.

 

 

Teises videos on õnn aga lõpuks ometi võsavillemite kapsaaeda jõudnud. Just niisugune meeliülendav rõõm ja elevus valitseb hundikarjas, kellel on õnne rasketel suvekuudel piisonikorjuse kallal nälga kustutada. (Suvekuud on teatavasti huntide jaoks toiduhankimiseks väga keeruline aeg.) Ei ole teada, kas Junction Butte`i hundid antud piisoni ise murdsid, kuid kõhutäie üle rõõmustasid nad igal juhul.

 

Videote allikas: Yellowstone Wolf Tracker:

https://www.facebook.com/yellowstonewolftracker/videos/569554674201881

https://www.facebook.com/yellowstonewolftracker/videos/6498939456815210

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.