VIDEO: Kuidas hundid kobrast jahivad

Postitas Aasta Loom - P, 28.01.2024 - 17.45
Sisu

 

Seekord jagame teiega üliharuldast videot sellest, kuidas hunt kobrast püüab. Kunagi varasemalt jagatud video puhul keegi kommenteeris stiilis “Mis siin haruldast on? Tavaline värk, et hundid kopraid püüavad”. Tõsi, see, et hundid kopraid püüavad, ei olegi haruldane. Haruldane on seda kaadrisse saada ning asjaolu, et hunt püüdis kinni ujuva kopra.

Tekst: Laura Kiiroja
Video: Jon Galler

 

Antud video on alles kolmas teadaolev video, kus huntide koprajaht on kaadrisse saadud. Seda, kuidas hundid kopraid püüavad (ja et koprajaht erineb sootuks suurte saakloomade jahtimisest, mida hundid teevad karja koostöös) praegu alles uuritakse. Enne käesolevat videot ei olnud näiteks teada, et hundid suudavad ka ujuvaid kopraid püüda. Varasemalt arvati, et kobras on haavatav ainult maismaal ning vees on tal väleda ja osava ujujana turvaline. Nüüd selgus, et alati see nii siiski pole.

 

Video püüdis möödunud sügisel kaadrisse jahimees Jon Galler (Minnesotas USAs), kes oli parasjagu hirvejahil. Jon oli kobrast juba 25 minutit jälginud enne, kui hundid pärale jõudsid. Kobras oli rahulikult kivil istudes oma kasukat puhastunud ega märganud, kui hundid tammi ületasid. Ka juhthunt ei märganud esialgu kobrast, vaid asus rohututti märgistama. Kobras ilmselt kuulis, kui juhthunt märgistades maad kraapis ning sulpsas kiirelt vette. Hunt kuulis aga vettesulpsatust ning, nagu videost näha, muutis koheselt oma käitumist. Tippkiskja peab alati jahiks valmis olema, sest õnnestumisprotsent ei ole üldiselt kuigi suur ning kunagi ei tea, millal jälle kõhu täis saab. Kohene õlekõrrest kinnihaaramine andis seekord ka tulemusi ning hunt püüdis veest kinni ujuva kopra, kes oli juba täiesti vee all. Õnnestus tal selline koprajaht ilmselt seetõttu, et tegu oli noore (alles ca. 6-7 kuu vanuse) kopraga, kes erilist vastupanu ei osutanud. Täiskasvanud kopra puhul oleks pilt ilmselt teistsugune.

 

Saagiga kaldale jõudes sai hunt aga jahimehe lõhna ninna, mille peale ta jättis saaklooma maha ning põgenes koheselt. Järgnenud hundikutsikadki tundsid kaldale jõudes jahimehe lõhna ja lõid kartma - seda on videos selgelt näha - kuid mõningase kahtlemise järel võtsid siiski kopra kaasa.


Allikas:Voyageurs Wolf Project https://www.facebook.com/watch?v=344011508523683

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.