VIDEO: talilinnukaamera - rohevindid

Postitas Looduskalender - L, 04.02.2017 - 15.07
Autorid

Pildi napsas IceAge, LK foorumist

Video salvestas Ame, LK foorumist

Fotod Arne Ader

Image
Rohevindipaar
Sisu

Rohevindipaar

Rohevindid tulevad einestama pikalt ja põhjalikult….

 

Rohevint        Cardulis chloris

 

Hommikusel ajal saabuvad rohevindid toidumajasse tihastest hiljem. Päevalilleseemnetega maiustatakse kohapeal, neid rahulikult noka vahel keerutades, et koortest puhastada - rohevintide tugev nokk on selleks justkui loodud. Rasvapallidel või välja riputatud pekil ei näe me rohevinte kunagi.

Käitumine on suuremas lindude seltskonnas veidi riiakas, aga see sõltub isendite temperamendist. Liigikaaslastest emaslindudesse suhtutakse lugupidavalt - „daamidel“ on alati eesõigus, seda ka toidumaja järjekorras, puude või põõsaste okstel oodates 

Põldvarblaste hääleka kamba saabudes rohevintide riiakus taltub, siis oodatakse rahulikult põõsal oma järjekorra saabumist, et kiiresti seeme või paar napsata, sarnaselt tihastele.

 

Rohevint

Rohevint

Rohevintide juures hakkab esmalt silma erkkollane tiivatriip, mis isaslindudel kirkam ning ka sulestik papagoilikumalt rohekas.

Emaslindude sulestik näib tuhmimalt rohekashall, pruunide vöötidega seljal ning kollane liigitunnus tiivatriibul on kitsam.

Pööra tähelepanu rohevintide sabakujule: kui isaslindude sabaservadel näeme kollaseid vööte, siis emas- ja noorlindudel võib neid ainult aimata.

Silmaiiris tumepruun, jämeda noka tipp veidi tumedam, aga paistab nii roosat kui kollakat värvitooni, jaladki roosad. Võrdle kirjeldatud tunnuseid Arne fotodelt. 

Rohevint

Rohevint

Põldvarblastele kamba ees rohevindid taanduvad, kuigi on neist kröömike suuremad: pikkust viisteist sentimeetrit, kaalu kolmekümne grammi ringis.

Talvel liiguvad rohevindid ringi salkades ja kui kamp on suur, siis ülbitsevad juba nemad nii toidumajas, kui maapinnal teiste värvuliste kallal.

Talvist arvukust võiks hinnata kuni paarisajale tuhandele.

Rohevinte on viimastel päevadel vaadeldud vähe: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.