Suvine aialinnupäevik: Aialinnupäevik lõpetab tänavuse hooaja

Postitas Looduskalender - E, 08.10.2018 - 16.16
Autorid

Foto Arne Ader

Pöialpoiss

Pöialpoiss

Sisu

Sügiseste linnuvaatluspäevadega lõppes ka suviste aialinnupäevikute täitmine. Vaatlusandmetelt pilku üle libistades tundub, et osalejaid oli umbes sama palju kui varasematel aastatel, kuid vaatluskirjeid on tänavu vist senisest enam. Ja see on väga tore, et iga aastaga aina rohkem vaatlusi kirja pannakse! 

Palun kõigil aialinnuvaatlejatel oma veebipäevikud selle nädala jooksul üle vaadata. Millele tasuks tähelepanu pöörata, kirjutasin reedeses uudiskirjas. Uued, sel nädalal tehtud vaatlused enam arvesse ei lähe, kuid kõik vaatlused sobivad, mis on tehtud viimase 7 kuu jooksul ehk ajavahemikul 1. märtsist 7. oktoobrini. 

Järgmiste nädalate jooksul toimub vaatluste ülevaatamine, võimalike määramisvigade tuvastamine ja ühtlustamine analüüsiks. Kui andmete läbivaatuse käigus tekib küsimusi, siis võtan nende vaatlejatega veel ühendust. 2018. aasta täpsed numbrid ja tulemused selguvad detsembris. 

Veel üks asi. Soovitan kindlasti oma veebipäevik pdf-na alla laadida, sest uuel aastal tänavuse veebipäeviku link enam ei toimi. Pdf-na allalaadimise nupp asub veebipäevikus kaardi all. 

Ilusat sügist!
Meelis Uustal
Suvise aialinnupäeviku koordinaator
www.eoy.ee/aed

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.