VIDEO: Yellowstone´i hundikari mänguhoos

Postitas Aasta Loom - P, 02.12.2018 - 09.00
Sisu

Kurvad uudised. Yellowstone’i rahvuspargi kuulus emahunt ning paljude hundivaatlejate lemmikvõsavillem 926F tapeti 25. novembril trofeejahi eesmärgil. Jaht toimus Cooke City läheduses, Montanas – vaid mõned kilomeetrid Yellowstone’i rahvuspargi piiridest väljas. Aset leidis täiesti legaalne jaht, kuna väljaspool rahvusparki hundid kaitse all pole. Kahju ainult, et hundid ise seda ei tea.

Tegemist on Yellowstone’i jaoks suure probleemiga, sest rahvuspark jääb loomadele väikseks. Seda eriti talvel, mil suur osa huntide saakloomadest pehmema kliima lootuses pargi piiridest väljub – huntidelgi ei jää muud üle, kui oma saakloomadele järgneda. Olukord, kus hunt niipea, kui oma nina pargi piirest välja pistab, maha lastakse, ei ole haruldane. Ka tapetud hundi ema, legendaarne ’06, kellest National Geographic isegi dokumentaalfilmi väntas (Wild Yellowstone: She Wolf), hukkus samamoodi. 926Fi teeneks peavad paljud just karja vähemalt mingil määral kooshoidmist pärast ema surma – ta oli pikalt kuulsa Lamar Canyon karja juhtemane.

Jääb üle vaid loota, et viimaks antakse ka Yellowstone’i huntidele väljaspool pargi piire adekvaatne puhvertsoon, kus nad veel kaitse all on – nii nagu seda tehti Kanadas Algonquini provintsipargis, kus enne puhvertsooni asutamist kütiti pargi piiride lähistel väidetavalt üle poole parki kuuluvatest huntidest.

Aastataguses videos on näha Lamar Canyon karja liikmeid mängimas.

 

Laura Kiiroja

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.