Päästetud hunt sai GPS-kaeluse

Postitas Aasta Loom - P, 24.02.2019 - 09.00
Avapilt
Sisu

Noore isahundi aitas õhtuhämaruses uuesti metsa Pärnumaa Jahimeeste Liidu jahimehed ja hundiuurija Marko Kübarsepp.
Fotod: Eero Nõmm ja Marko Kübarsepp

 

Vabariigi sünnipäeva eel rõõmustas meid südamlik lugu; 21.veebruari varahommikul tegid tublid noormehed rahvusloomale suure heateo ning päästsid Pärnumaal Sindi paisu juures jäisesse jõkke lõksu jäänud hundi. Uudis sellest jõudis 22. veebruaril ka BBC uudistekanalisse, milles suure levikuga uudistekanal andis põhjaliku ülevaate võsavillemi päästeoperatsioonist ning märkis ka ära, et hunt on alates 2018. aastast Eesti rahvusloom.

 

Lühidalt sellest, mis peale päästmist juhtus: jõest päästetud hunt oli tugevalt alajahtunud ning šokis, mistõttu sõidutasid noormehed loomakese Pärnu Terveks Loomakliinikusse. Autosõidu elas hunt rahulikult üle, puhates pead kaassõitja jalgadel. Pärast veidikest toibumist kliinikus tuli aga hunt kindluse mõttes puuri panna.

Tegu oli möödunud kevadel sündinud noorukese isahundiga, kes oma vanusele igati kohaselt kaalus 32,5 kilogrammi. Ülevaatus kliinikus kinnitas, et üldine tervislik seisund on loomal hea. Kauba peale sai hunt ka parasiiditõrje. Et kasutada võimalust saada Eesti hundipopulatsiooni uurimiseks vajalikku informatsiooni, võeti päästetud loomalt geeniproovid ning paigaldati GPS-kaelus.

Hundipoisi seiklusrikas päev päädis kell 17:30 paiku kodumetsa tagasilaskmisega. Hunt oli GPS-kaeluse paigaldamiseks tehtud narkoosist veel uimane, kuid igati koostööaldis. Kodus on tal siiski kõige parem toibuda. Loodetavasti on 28. veebruaril lõppev hundijahihooaeg jätnud villemile alles ka mõne pereliikme. Siiski peab tõdema, et Pärnumaa huntidele on seekordne jahihooaeg kõige karmim olnud. Ehk aitab kollane kaelus paljudele armsaks saanud hunti tulevastel jahihooaegadel säästa.
 

hunt

Rahvuslooma päästmise eest sügav kummardus suure südamega noormeestele, Terveks Loomakliinikule, Keskkonnaagentuurile, Eestimaa Loomakaitse Liidule!  

 

Link Postimehe videoloole:

 

Laura Kiiroja

 
OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.