VIDEO: "teisel korrusel" toimetajad

Postitas Looduskalender - R, 20.12.2019 - 15.15
Autorid

Video salvestas Ahto Täpsi

Foto Arne Ader

 

 

 

Sisu

 

Kuuse-käbilind       Loxia curvirostra

 

Värvikate kuuse-käbilindude arvukus sõltub „käbiaastast“, aga käbilinde peetaksegi hulgulindudeks sest ka pesitsema jäädakse sinna, kus toitu leidub. Pesitsemisega tehakse algust olenevalt ilmadest kas juba veebruari kuul, aga märtsis on neil igal juhul munad pesas.

Tegutsetakse salkades ja kuuskedel toimetades antakse endist häälitsustega märku ning vaadelda saab inimesi usaldavaid linde päris lihtsalt, kuid päris madalal toitudes kohtab neid harva.

Käbidest otsitakse seemneid ja nii on tähelepanelikud looduse jälgijad linde ennevanasti ristnokaks kutsunud sest nende lindude nokaotsad ongi ristamisi üksteisest üle. Sellise „tööriistaga“ saab käbidest seemneid kergemini kätte ja Ahto videos pööratakse tähelepanu ka töödeldud käbile.

Kuuse-käbilinnud kuuluvad vintlaste sugukonda, suuruselt veidi kopsakamad, kui teda-tuntud rasvatihased. Isaslindude sulestik värvikalt telliskivipunane, emaslindudel rohekaskollane ja tänavustel noorlindudel hall, aga veidi vöödiline. Niisiis kuuskedel tegutsev salk kenasti tunnistatav, kellega tegu.

Kuuse-käbilindude vaatlused: LINK

Kuuse-käbilinnud

Kuuse-käbilinnud ( www.loodusemees.ee )

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.