Linnulauluraadio päeva lind - punarind

Postitas Looduskalender - N, 01.04.2021 - 18.18
Autorid

Toimetab Hannes Margusson

Foto Arne Ader

Punarind

Punarind ( www.loodusemees.ee )

Sisu

 

Punarind       Erithacus rubecula

 

Punarindu kuuleme laulmas nii maal, kui linnas, lisaks on tegu arvukuselt kolmanda linnuliigiga ehk umbes miljoni haudepaariga kohe metsvindi ja salu-lehelinnu järel. Toimetab sageli maapinnal, kus toitub kõikvõimalikest putukatest ja pesagi rajab maapinnale, puujuurte vahele või näiteks kuuse alumiste tihedate okste varju.

Punarinna laulu meeldivust ülistavad nii ornitoloogid, kui poeedid, kuigi laulul puuduvad selgepiirilised stroofid. Laul algab ja lõpeb äkitselt. Puuvõras laulab punarind liikumatult, tiivad veidi sorakil, aga harvemini maapinnal.

Videvikulaulikud, alustavad kuni poolteist tundi enne päikesetõusu ehk praegusel ajal veidi peale kella viit varahommikul. Mõned minutid enne punarinda alustavad laulu- ja vainurästas. Suur osa punarindadest lõpetab laulmise päikesetõusu ajal, päevapoole lauldakse suht juhuslikult.

Õhtul, umbes poolteist tundi enne päikeseloojangut kuuldub punarindade laulu, mis intensiivistub loojanguajaks, aga kuuldub veel tunni jagu ja lõpeb koos rästaste lauluga. Punarindu kuuleme laulmas vähemalt juulikuu keskpaigani.

 

Punarinna laul:

Audio file

Kutsehüüdu korratakse helidereana, seda vähimagi erutuse puhul.

Punarinna häälitsus:

Audio file

Punarind (9:45, 01.04, Pühajärve)

Punarind

Punarind

Punarinnast lisaks: LINK

Vaadeldud punarinnad: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.