VIDEO: tänavused hundikutsikad

Postitas Aasta Loom - P, 27.06.2021 - 09.00
Sisu

 

Voyageurs Wolf Project hundiuurijad on taas kord püüdnud rajakaamerasse fantastilised kaadrid - seekord Half-Moon hundikarja kutsikatest. Sel aastal on karjal koguni kaheksa põnni! Voyageurs rahvuspargi rekord on üheksa hundikutsikat ühes pesakonnas. Tavaliselt sünnib huntidel aga 4-6 kutsikat.

 

Selleaastasest suurest kutsikate arvust ei saa erilisi järeldusi siiski teha. Hundikutsikate suremus on kõrge. Näiteks sama rahvuspargi ühe teise hundikarja möödunud aastal sündinud seitsmest kutsikast ei jäänud viimaks mitte ükski ellu: osa kutsikaid suri nälja tõttu ning üks kutsikas murti maha Half-Moon hundikarja poolt. Nälg, haigused ja kiskjad on huntide pisiperele ohuks kõikjal maailmas.

 

Voyageurs rahvuspargis oli 2019. aasta eriti nukker, sest kõikide karjade kutsikatest elas esimese sünnipäevani vaid hinnanguliselt 10-15%. See langetas ka kohalike hundikarjade keskmise suuruse vaid 2,9 isendile ning üldine hundipopulatsioon vähenes 30%. Kes teab, võib-olla on viimase kahe aasta suuremad pesakonnad just selle kompensatsiooniks. 

 

Video allikas: Voyageurs Wolf Project
https://www.facebook.com/VoyageursWolfProject/videos/487055919246604

 

Laura Kiiroja

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.