VIDEO: puukoristajad metsas

Postitas Looduskalender - K, 29.12.2021 - 12.12
Autorid

Video ja fotod Karl Adami

Sisu


Puukoristaja        Sitta europaea   


Talvel on  puukoristajad näha nii aedlinnades, kui talumaastikus. Kuigi puukoristajaid sai äsja tutvustatud talilinnukaamera veebilehel jagub veel tähelepandavat: LINK

Puukoristaja

Puukoristaja

Kui meie lindude toidulauda külastavad puukoristajad, siis on küllalt sageli tegu vanalindude paariga. Kuidas neid omavahel eristada?

Kui punapruuni sabaalusega peaks tegu olema isaslinnuga, siis emaslinnul on see roostekarva pruunikaskollane – nii, et tasub tähelepanelikumalt uurida.

Puukoristaja

Puukoristaja

Ka talvisel ajal otsivad osavad ronijad puude koorepragudesse peitunud ämblikke ja putukaid. Toidulaual tegutsevad pika ja terava nokaga puukoristajad kartmatult, aga taanduvad mõne rähni ilmudes.

Toidulaualt haaratakse mõned päevalilleseemned ja lennatakse neid tagavaradeks peitma. Puuõõnsustest on linnumehed leidnud kuni kiloseid puukoristajate „aitasid“. Metsadest otsitakse käbiseemneid ja tänavu käbisid jagub. Juba pudenenud seemneid otsitakse ka lumepinnalt.

Puukoristaja

Puukoristaja

Puutüvedel saavad puukoristajad liikuda tänu teravatele küünistele. Erinevalt teistest värvulistest liigutakse ka pea alaspidi ja nad ei pea endid sabaga vastu puutüve toetama nagu seda teevad rähnid.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.