VIDEO: sabatihased maiustavad vahtramahlaga

Postitas Looduskalender - N, 10.03.2022 - 12.12
Autorid

Video salvestas Karl Adami

Sabatehasete salgad külastasid vahtratüve mõne minutiliste vahega

 

Sisu


Sabatihane      Aegithalos caudatus

 

Kuni soojemate kevadiste ilmade saabumiseni hulguvad sabatihaste salgad (sageli möödunud aastased perekonnad või paar peret) koos kuni pesitsusaja hakatuseni. Selline seltsing peab omavahel häälsidet ja äratab nõnda tähelepanu. Vahel seltsitakse lühemaks ajaks teiste tihasesalkadega.

Sabatihaseid võime kohata hõredamates leht- või segapuistutes, metsaveertes, põõsastikes, umbrohtunud aladel ja roostikes. Vahel toimetatakse ka linnaparkidesse või aedadesse, aga okasmetsades me neid naljalt ei kohta.

Sabatihased

Sabatihased

Sabatihased on armsad linnud kuuludes omaette sugukonda sabatihaslased Aegithalidae ollakse meie teiste tihaslastega lähisuguluses.

Lindude saba võib olla isegi pikem, kui isendi kehapikkus koos peaga. Isas- ja emaslinnud sarnase sulestikuga ja nende kaal päris kümne grammini ei küüni.

Sabatihaste imetilluke nokk viitab putuktoidulisusele ja sellise „tööriistaga“ seemnetest lihtsalt jagu ei saa. Talvine aeg teadupärast putukarohkusega ei hiilga, aga hakkama nad saavad ja magus vahtramahl on kevadtalvisel ajal arvestatavaks kosutajaks.

Sabatihased ei ole inimpelglikud, kuid pidevas liikumises linnusalga isendeid ei anna rahulikult jälgida ega pildistada.

Sabatihaste vaatlused: LINK

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.