VIDEO: punaselg-õgija varitseb saaki

Postitas Looduskalender - E, 11.07.2022 - 10.10
Autorid

Video LK-team

Foto Arne Ader

Saaki varitsev isaslind

Sisu

 

Punaselg-õgija        Lanius collurio

 

Kus pisikesi röövlinde võime kohata?

Punaselg-õgijad tegutsevad hõredamates puistutes olgu need leht- okas- või segametsad, puisniitudel, põõsastikes ja metsastunud meresaartel, aga ka parkides või kalmistutel. linnud eriti tähelepanu ei köida sest häälitsevad vähe isegi pesitsemise aegu ja on seltsimatud. Meil võis neid tänavu kevadel pesitseda kuni mõnikümmend tuhat paari.

 

Punaselg-õgija

Punaselg-õgija ( www.loodusemees.ee )

Tagasihoidlikuma välimusega emaslinnul puudub nn näomask. Seljasulestik roostekarva  alapool tumedate vöötidega valkjal sulestikul. Mõlema sugupoole nokk meenutab röövlindu lisaks on konksjal ülanokal hambakesed. Pikemapoolse pika saba ots ümar.

Isaslind hoopis silmapaistvam ehk tema välimust saate video järgi ise kirjeldada.

Isaslind

Isaslind

Saaki varitsetakse seal, kus võimalik rahulikult ümbrust jälgida kasvõi telefonitraadil. Vahel kontrollib lind rohus liikuvat rappelennul nagu suuremad  kullilised.

Keda punaselg-õgijad toiduks jahivad?

Eks seda mida hetkel looduses rohkem liigub sest nende saakloomad on piseikesed: mardikad, kimalased, mesilased, parmud, ritsikad – mõned isendid midagi muud ei jahigi. Punaselg-õgijad pole mesilate läheduses muidugi soositud linnud.

Harvemini on märgatud selgroogsete jahti: väikeseid närilisi, värvulisi ja nende poegi, konni või sisalikke. Niisiis toidusedel on üpris lai.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.