VIDEO: linavästrikute varasügisest

Postitas Looduskalender - K, 14.09.2022 - 10.10
Autorid

Video salvestas LK-team

Fotod Arne Ader

Suplev linavästrike seltsing

Sisu

 

Linavästrik       Motacilla alba

 

Salkadena võis märgata linavästrikuid tegutsemas juba augusti poolest alates. Suurem põhjapoolse asurkonna läbiränne lõpeb meil tavaliselt oktoobri keskpaiku. Aga täna on juba linavästrike suuremaid rändeparvi linnuvaatlejad märganud.

Tähelepanelik vaatleja aga märkab, et seltsingus tegutsevate lindude sulestik näeb välja erinev. Vaatame tegutsevaid linavästrikke veidi lähemalt.

 

Linavästrik

Linavästrik (www.loodusemees.ee )

Isaslinnu selgepiiriline sulestik on meile tuttav: valged põsed ja laup ning selgepiiriline must kukal hallil seljasulestikul.

Maapinnal liikudes viibutavad linavästrikud tihti oma äärmiste valgete sulgedega pikka saba.  Linnusalgas annab valvet pidav tavaliselt vanem lind just sabaga teistele märku võimalikust ohust.

 

Linavästrik

Linavästrik

Emaslindude kuklatagune võib olla koguni hall ja me ei näe isaslinnule omaseid selgeid ja kontrastseid üleminekuid mistõttu emaslinnu peasulestik paistab veidi määrdununa.

Linavästrik

Linavästrik

Tänavu suvised noorlinnud tunneme seltsingutes ära päris lihtsalt sest nende sulestik on veel hallikaspruuni segune kus me ei märka veel selgeid piirjooni sulestikus.

Linavästrikute vaatlused: LINK

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.