VIDEO: kassikakkude mänguaeg

Postitas Looduskalender - K, 08.03.2023 - 11.11
Autorid

Video ja kuvatõmmised Liz, LK foorumist

Sisu

 

Kassikakk        Bubo bubo

 

Pesaalusele saabub videos esimesena emaslind, kui tavaliselt saabub isaslind, kes huikamisega emaslinnu pesaalusele meelitab ja toob vahel emaslinnule mõne saaklooma.

Isaslind saabub pesale hiljem. Emaslinnu lahkudes võime ainult oletada, et tegu oli paaritumisega, mille järel isaslind pesale saabub ja sinna vaikselt paigale jääb, sest tavaliselt meelitab isaslind kaasat huikamisega peaalusele. Videot tasuks tähelepanelikult kuulata, et toimunust ülevaadet saada.

Emaslind pesaalusel

Emaslind pesaalusel

Nagu röövlindudele kohane on emaslind isaslinnust nähtavalt suurem ja vast isegi kolmandiku jagu raskem. Kaaluda võiks selline emand umbes kolm kilogrammi, aga mõned eriti suured isendid võivad kaaluda isegi kilo jagu rohkem. Suure pea ja veidi tünnikujulise kehaga suurte emaslindude pikkus jääb alla kolmveerand meetri. Suurte, laiade ja ümaraosaliste tiibade siruulatus üle pooleteise meetri, aga isegi suurtel emaslindudel see kahe meetrini ei küüni. Kassikakkude tiivalöögid on hääletud, mille võimaldab nende tiivasulgede kuju.

Koheva ja pehme sulestiku värvust saate pesaalusel toimetavate lindude kuvatõmmiste ja video järgi proovida ise kirjeldada

Kassikakkude tumedate silmakulmude varjust paistavad suurte silmade ereruuged vahel veidi kollakad vikerkestad. Pead kaunistavad pruunikasmustad sulgkõrvad mis lennus olles lidusse tõmmatakse. Nii jalgu, kui varbaid katavad suled jättes nähtavaks ainult tugevad ja teravad küünised.

Isaslind saabus pesaalusele

Isaslind saabus pesaalusele

Isalindude kaal jääb 1,6 ja 3 kilogrammi piiridesse.

Vaata LK foorumi kassikakkude vaatlusi: LINK

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.