Teeme pesakastid korda!

Postitas Looduskalender - L, 01.04.2023 - 08.08
Image
aialinnupäevik
Sisu

Suvise aialinnupäeviku kümnenda hooaja esimene vaatluskuu on lõppemas ning rohkem kui 300 aias on tehtud ligikaudu 4500 loodusvaatlust.

Kui märtsi algul hoidis kõle ilm ja paks lumi kevadrändureid meilt eemal, siis esimese soojalainega saabus kümneid uusi liike linde, lume alt sulasid välja lumikellukesed ning esimesed päevaliblikad sirutasid tiibu.

Kuigi kevad on alles tärkamas on mõned aialinnud, näiteks hallvaresed juba alustamas pesitsemist. Kui su aias on mõni pesakast, mis vajab puhastamist või parandamist, tasub see esimesel võimalusel ette võtta, sest mõne nädala pärast hakkavad nii kuldnokad kui tihased neis pesa punuma. Vaata nõuandeid siit.

Uute pesakastide ehitamise ja paigaldamise juhised leiad brošüürist "Suvised aialinnud ja nende abistamine".

Kui su aias on endiselt üleval lindude toidumaja, siis nüüd võib südamerahus lisasöötmise lõpetada, sest looduses on piisavalt toitu kättesaadaval. Mõistagi tuleb toidumajad ja -platsid korralikult puhastada, et vähendada haiguste ja parasiitide levikut. Toidumaja võib näiteks pesta kuuma veega.

Päeva pikenemine, linnulaul ja looduse värvilisemaks muutumine on vaid mõned kevade tuleku märkidest. Kui sulle meeldib aialinnupäeviku pidamine, innusta ka tuttavaid päevikut avama, et kevade märke tähele panna ja selle saabumisest veelgi rohkem rõõmu tunda.

Julgustan küsima ka määramisabi, et päevikusse ikka õiged liigid kirja saaks. Selleks saada vaatlusest kirjeldus, võimalusel foto, video või heliklipp aadressile aed@eoy.ee.

Põnevaid kohtumisi!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.