Karula kihelkonna laste ja noorte IX pillilaager

Postitas Looduskalender - T, 11.07.2023 - 07.07
Autorid

Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialistid

Pildistas Kalev Joab

Image
Karula kihelkonna IX pillilaagri noored ja juhendajad
Sisu

Karula kihelkonna IX pillilaagri noored ja juhendajad

25.-28. juunil toimus Karula rahvuspargis Kaikamäe seltsimajas IX Karula kihelkonna laste ja noorte pillilaager. See laager on üks oodatud verstaposte kohalike noorte muusikasõprade suves.

Nagu varasemalt, õpiti laagri käigus selgeks mitu selle kandi pärimuslikku pilli- ja laululugu ning seati tantsusamme. Õppida sai viiulit, karmoškat, lõõtspilli, hiiu kannelt, väikekannelt, kitarri ja erinevaid vilesid. Seda kõike asjatundlike juhendajate käe all, kelleks sellel aastal olid Merike Paberits, Meelika Hainsoo, Ragnar Toompuu, Natali Ponetajev, Annika Mändmaa ja Lauri Õunapuu. Laagris sai lisaks pilliõppele meisterdada ka käpiknukke ning teha nukuteatrit. Iga-aastane laagri hitt on olnud jutuõhtu Piret Pääri eestvedamisel, seda ka sel aastal. Lood ei tahtnud ega tahtnud lõppeda ning jutuõhtu kestis ligi 2 tundi. Laagris andis sooja ning vägeva soolokontserdi muusik Mari Kalkun, kellelt lapsed said vahetus keskkonnas küsida küsimusi tema muusikuks saamise teekonna kohta.

 Kitarriõpilased musitseerimas koos juhendajaga laagri lõpukontserdil

Kitarriõpilased musitseerimas koos juhendajaga laagri lõpukontserdil

Karula kihelkonna laste pillilaagri üks märksõnu on kogukondlikkus  – lapsevanematel on alati olnud oluline roll laagrielu mitmekesistamisel ja olmeliste küsimuste lahendamisel. Just toetav kogukond, imeline looduskeskkond, rikas kohalik pärimuskultuur, särasilmsed lapsed ja asjatundlikud juhendajad teevadki sellest laagrist omamoodi pärli Eesti suvelaagrite maastikul.

Pillilaagri korraldaja on MTÜ Karula Hoiu Ühing. Laagri toimumisele andsid oma panuse Keskkonnaamet, Antsla vald, Valga vald, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Eesti Kultuurkapital.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.