VIDEO: hunt ja grisli

Postitas Aasta Loom - P, 17.09.2023 - 13.34
Sisu

 

Taas üks tore video liikidevahelisest suhtlusest. Ning taas on interaktsioon kaadrisse saadud Yellowstone’i rahvuspargis USAs, kus vaatlustingimused on head ning igapäevased hundivaatlused on turistide seas üks populaarsemaid atraktsioone. Lisaks töötab pargis ka suurel hulgal professionaalseid hundivaatlejaid ja loodusfotograafe ning ülesvõtteid loomadest toodavad ka Yellowstone’is oma uurimistöid läbiviivad teadlased. Sestap pole imestada, et sealtkandi loomade elust ja olust nii palju toredaid kaadreid leidub.

Tekst: Laura Kiiroja
Video: Trevor LaClair

 

Seekordses videos on näha, kuidas üks grislikaru on külmunud tiigist korjuse välja vedanud ning ei ole sugugi seda meelt, et maiuspala kriimsilmadega jagada. Karud ja hundid on ju omavahel tuntud toidukonkurendid. Suure toidulaua taga (näiteks suure piisonikorjuse puhul) saavad nad vahel ka sõbralikult koos einestatud. Kui aga toidulaud on väiksem või karul lihtsalt kitsi meel, võidab enamasti karu ning hundid peavad kannatlikult oma järge ootama. Kui aga hunte on palju ja nad üksmeelselt piisavalt kaua mõmmikut tüütavad (näiteks tagumikust näksates), siis on huntidel täitsa head šansid karu toidu juurest eemale peletada ning hoopis karu peab järjekorras ootama.

 

Antud juhul oli karu tagusment kenasti tiigi pool ja igasugu näksamiste eest kaitstud. Ainult üks kriimsilm näitas üles suurt himu karu söögikorrast osa saada, teised hundid (keda oli läheduses kaks) seekord jännata ei viitsinud. Motiveeritud kriimsilm üritas küll kõiksugu mänguliste võtetega karu eemale meelitada, kuid ei aidanud ei ussi- ega püssirohi – varsti pidi ta ikkagi alla andma ning eemal lamades kannatlikult oma korda ootama.

 

 

https://www.instagram.com/trekkingwithtrevor/?g=5

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.