VIDEO: hundinoorukile meeldib traktoriga võidu joosta

Postitas Aasta Loom - P, 24.09.2023 - 13.29
Sisu

Seekord üks video Pärnumaal traktori kõrval jooksvast hundinoorukist. Selgitame natuke käitumise tausta.

 

Videos esinev kriimsilm tundub olevat eelmise aasta kutsikas ehk pisut enam kui aasta vana. Noored hundid on tuntud oma uudishimu ja ettevaatamatuse poolest. Traktoreid mittekartvad hundid on üsna tavaline nähtus, eriti just noorte huntide seas. Norras näiteks esineb selliseid olukordi palju, et noored hundihakatised põllul olevate traktorite läheduses liiguvad.

 

Kõige olulisem on mõista, et traktori kõrval jooksmine ei tähenda, et hundil on kadunud inimhirm. Hundid ei tea, et traktoris (või ka autodes) on inimene. Põhjust traktorit karta hundil samuti pole, sest nendega on ta terve elu kokku puutunud (nähes neid põldude ääres seismas või põldudel sõitmas) ning ealeski pole ükski traktor hundile midagi halba teinud. Kui sealt inimene välja kargaks ja hunti hirmutaks, küllap siis võsavillem õpiks edaspidi ettevaatlikum olema.

 

Miks hunt antud videos jookseb? Kõige parem oleks seda hundi enda käest küsida, aga ilmselt seepärast, et traktor ju ka “jookseb”. Ning kriimsilmal on kange uudishimu teada saada, mis masti elukas see õieti on - kas üks otsatu saakloom või äkki hoopis keegi, kellega passiks mängida?… Äkki on traktoril hoopis mingi eriti põnev põhjus “jooksmiseks”?

 

Laura Kiiroja

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.