VIDEO: karjakaitsekoerad, alpaka ja koiotid

Postitas Aasta Loom - P, 24.03.2024 - 09.54
Sisu

Seekord jagame ühe Arizona (USA) farmi videoklippe tublide karjakaitsekoerte Bo, Lily ja Judge’i töistest öödest. 

Tekst: Laura Kiiroja

 

Bo, Lily ja Judge on Anatoolia karjakoerad – Türgist pärit iidne karjakaitsetõug. Hoolealusteks on neil peamiselt lambad, kitsed ja alpakad, kuid farmis elavad ka eesel, muul, kanad ja kass. Judge on veel üsna nooruke karjakaitsekoer, kuid igati agar Lily ja Bo aastatepikkuse kogemusega omandatud tarkustest õppima. Bo on kõige kogenum tegija, kes võtab oma tööd väga tõsiselt ja kes kuuldavasti pole oma 7 ja poole aasta jooksul ühtegi hoolealust kiskjatele kaotanud.

 

Vihmaste ilmadega valivad loomad öösel laudas magamise. Nagu kaamerad näitavad, siis karjakaitsekoerad on nagu kolm Chuck Norrist, kes mitte ei maga, vaid ootavad. Ükski koiotiulg ei jää neil märkamata – “uni” on hetkega silmist pühitud. Ka alpaka Eddie aitab koeri, lastes valla kõrgetoonilise hoiatussignaali, kui märkab läheduses koiotte või vabalt liikuvaid võõraid koeri. Lily, Bo ja Judge on alpaka hoiatussignaali kenasti selgeks õppinud ning reageerivad koheselt. Farmi omanikud on öelnud, et vahel võtavad koerad end valvesse ka lindude õhkutõusmist kuuldes, sest lindude liikumine naabruses olevatel põldudel võib olla märgiks koiottide lähenemisest.

 

Omanike sõnutsi piisab koertel enamasti n-ö võimu näitamisest, et koiotid minema peletada. Bo, Lily ja Judge valdavad oma tööd suurepäraselt ja koerte omavaheline koostöö toimib ladusalt.


Allikas: Raventree Ranch
https://www.instagram.com/p/C4BrCcrSHSI/

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.