VIDEO: hundipere pesapaigavahetus

Postitas Aasta Loom - P, 30.06.2024 - 15.45
Sisu

 

 

Taas üks üsna haruldane video sellest, kuidas väga noored kutsikad juba vanematele järgnevad. Sellises vanuses küll mitte kaugele - ainult selleks, et pesapaika vahetada. 

Tekst: Laura Kiiroja
Video: Voyageurs Wolf Project

 

Hundipõnnid hakkavad urust väljaspool olevat maailma uudistama 5-6 nädala vanuselt, kuid jäävad veel pikka aega pesapaika paikseks. Alles augustis-septembris, mil kutsikad on piisavalt suured, et ka pikemaid vahemaid läbides vanematele järgneda, jõuab pesapaiga hooaeg lõpule ning kogu kari saab taas liikuvaks.

 

Praegusel ajal on kari veel pesapaigale truu. Sellegipoolest võib hundipere ühe hooaja jooksul mitu korda pesapaika vahetada. Vastavalt kutsikate võimetele kolitakse alguses vaid ligi 250 meetri kaugusele, hiljem juba kaugemale - isegi kuni 8 km kaugusele.

 

Põhjuseid pesapaiga vahetuseks on mitmeid. Esiteks aitab see hügieeni hoida ning kutsikaid parasiitide ja haiguste eest kaitsta. Teiseks võib liiga pikaks ühte paika jäämine ligi meelitada teisi kiskjaid (sh võõraid hunte). Kolimise põhjuseks võib olla ka rikkalikuma toidubaasiga piirkonna valimine (arvestades, et mida enam kutsikad kasvavad, seda suurem on karja toiduvajadus) või mõni muu keskkonnaga seotud faktor. Muidugi võimaldab kolimise abil liikumine ka kutsikaid hilisemateks pikemateks retkedeks ette valmistada ning aitab kaasa nende üldisele arengule.

 

Video allikas: 

https://www.facebook.com/VoyageursWolfProject/videos/2776769052480843

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.