Aasta loom karu

Karu

Aasta loom karu. 
Siit leiad kõik aasta looma lood.

Osale Eesti-Läti Aasta looma fotovõistlusel! 

Eesti-Läti fotovõistlus “Karul kõned kavalad”/ Igaunijas-Latvijas fotokonkurss „Lācis – mūsu kaimiņš” - 2022

Video: Eesti karufotonäitus avati Leedus, kus igatsetakse karusid tagasi

Postitas Aasta Loom - P, 10.03.2024 - 18.11
Sisu

Kaunase zooloogiamuuseumis Leedus avati sel kolmapäeval, 6. märtsil Eesti fotograafide näitus karudest. Kuna Leedus puudub püsiv karupopulatsioon juba alates 1850. aastatest, siis peavad Eesti fotograafide pildid aitama veidi tutvustada Leedu loodushuvilistele meie karu käitumist ja iseloomu.

Lendorava aasta avamine ja veel üks pilk karu aastale

Postitas Aasta Loom - E, 13.02.2023 - 23.17
Sisu

 

Väike videomeenutus jaanuarist 2023 Lätis avatud Eesti karufotode näitusest ning mesikäppadest lõunanaabrite juures. Läti metsaagentuuri Silava vanemteadur Jānis Ozoliņš ning Läti Loodusmuuseumi näituse kuraator Polīna Šķiņķe räägivad usutluses,  miks lätlased karusid veidi kardavad. 

Karu juurest lendorava juurde: kolmapäeval toimub Tallinna loomaaias 2023. aasta looma lendorava pidulik avasündmus, kõik on oodatud registreeruma, kuni kohti jätkub:

 

Aasta looma luulevõistluse võitjad külastasid karu Karoliinat

Postitas Aasta Loom - E, 28.11.2022 - 15.44
Sisu

Aasta looma luulevõistluse võitjad Karu Karoliina puuri ees. 

 

Tekst: Helen Arusoo

 

Aasta looma karu luulevõistluse traditsiooniks saanud auhinnaretk viis sel nädalavahetusel väikesed riimisepad Elistvere loomaparki, kus elab karu Karoliina. Mesikätt võttis luuletajaid vastu üsna unise näoga, sest karul on käes ju taliuinaku aeg.

Ülemiste keskuse aatriumis näeb parimaid fotosid Eesti ja Läti karudest

Postitas Aasta Loom - K, 16.11.2022 - 20.07
Avapilt
Sisu

Karukäpp. Ingmar Muusikus.
Läti Loodusmuuseumi auhind. 

 

MTÜ Aasta loom koostöös Läti loodusmuuseumi, Looduskalendri ja ettevõttega Karu Katus avas täna Ülemiste keskuses Eesti-Läti ühise karuteemalise fotonäituse “Karul kõned kavalad” ehk „Lācis – mūsu kaimiņš”, kus tunnustati ka parimate fotode autoreid.  

Lõppes karuotile pühendatud luulekonkurss

Postitas Aasta Loom - P, 13.11.2022 - 12.51
Avapilt
Sisu

Foto: Tarmo Mikussaar

 

Aasta loomale pühendatud luulekonkurss on selleks korraks läbi! Luuletusi laekus erinevas vanuses laste sulest kokku üle 200. Tänaseks on selgunud 35 parimat loometööd, mille autorid sõidavad veel novembrikuu jooksul preemiareisile RMK Elistvere loomaparki. Kuni jõuludeni avaldame Looduskalendri aasta looma lehel ka parimate riimiseppade luuletusi - kuni järgmise aasta looma väljakuulutamiseni.

 

Täname kõiki osalejaid karu peale mõtlemast ja mesikäpa teemal luuletusi ja lugusid kirja panemast. Korraldajate jaoks on kõigi nende toredate luuletuste lugemine aasta lõpu peatset saabumist ennustav rõõmus ja töömahukas rituaal, kust igaüks leiab ka enda lemmiku, mida näiteks kasvõi Jõuluvanale esitada.

 

Koolidele: aasta looma luulevõistlus kestab veel!

Postitas Aasta Loom - E, 31.10.2022 - 14.24
Avapilt
Sisu

Aasta loom pruunkaru ootab laste luuletusi veel 7. novembrini!

 

Eesti Loodusmuuseum, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee kutsuvad taas lapsi osalema aasta looma teemalisel luulevõistlusel, mille peategelaseks 2022. aastal karu. Parimaid kirjutajaid premeeritakse ekskursiooniga Elistvere loomaparki.Selleks, et kõik noored luuletajad saaksid ennast väljendada oma emakeeles on sel aastal võistlusele oodatud ka ukraina- ning venekeelsed luuletused. Nende seast parimate tuvastamiseks on moodustatud omaette žürii koostöös Eesti Loodusmuuseumi, Ukraina Kultuurikeskuse ning Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse osakonnaga.

Võistlusel osalemiseks:
 kirjuta maksimaalselt 1000 tähemärgi pikkune teos,
 saada see märksõnaga „Luulevõistlus“ aadressile muuseum@loodusmuuseum.ee hiljemalt 7. novembriks
 Võitjad selguvad 11. novembriks ning nendega võetakse ühendust.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.