Aasta looma luulevõistluse võitjad külastasid karu Karoliinat

Postitas Aasta Loom - E, 28.11.2022 - 15.44
Sisu

Aasta looma luulevõistluse võitjad Karu Karoliina puuri ees. 

 

Tekst: Helen Arusoo

 

Aasta looma karu luulevõistluse traditsiooniks saanud auhinnaretk viis sel nädalavahetusel väikesed riimisepad Elistvere loomaparki, kus elab karu Karoliina. Mesikätt võttis luuletajaid vastu üsna unise näoga, sest karul on käes ju taliuinaku aeg.

Karu, kel 2. jõulupühal täitub 25. eluaasta, on loomapargi kõige vanem asukas ning seega peaks tal seljataga olema juba 24 taliuinakut. Loomapargi giidi Elli Mäeranna sõnul on see tal veerandsaja aasta jooksul õnnestunud siiski ainult kolmel korra - aegadel, mil pargis käis vähem külalisi. Ka tänavu oli karu endale põhust korraliku pesakuhila ühte puuriserva kraapinud ning vaatles sealt hajameelselt lapsi, kes tema puuris ees peatuse tegid. Eks me ikka looma rahu segasime ka, arvasime. Aga otseselt pole Karoliinal taliuinakuks  vajadust, teavad loomaaia giidid, sest karud jäävad talveuinakusse esmalt ikka toidupuuduse tõttu. Mida Elistvere pargis karta ei ole.
Loomaia giididel on ka teadaanne: kõiki huvilisi oodatakse mesikäpa 25. sünnipäevale, mis toimub teisel jõulupühal ehk 26.12 kell 12 . Siis kingitakse karule tort ning ilmselt on näha ka meeleolukat tordi koonule määrimist ja selles püherdamist, lubavad loomapargi töötajad.

Pärast Karoliinat külastasid luulevõistluse auhinnaretkel osalenud lapsed veel hundi, põdra, kabehirve, orava, rebase, metskitse ja paljude teiste loomade elupaiku pargis.

Aasta looma luulevõistluse auhinnaretkel osales 23 eesti, vene ja ukraina koolilast koos õpetajate ja lapsevanematega.

Võitjate luuletusi avaldame looduskalendri leheküljel kuni jõuludeni. 

Luulevõistluse korraldasid Eesti Loodusmuuseum, Looduskalender, MTÜ Aasta loom ning RMK.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.