Aita kirjeldada Eesti vaatlustorne!

Postitas Looduskalender - R, 07.07.2017 - 22.30
Autorid

EOÜ annab teada

Foto Arne Ader

Puhtu liikuv linnutorn eelmisest sajandist

Puhtu liikuv linnutorn eelmisest sajandist

Sisu

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki linnu- ja loodushuvilisi üles külastama sel suvel Eestimaa vaatlustorne ja teada andma nende seisundist ja vaatamisväärtustest! Aktsiooni eesmärk on koondada kokku ja kaasajastada info Eesti vaatlustornide ja nende praeguse seisundi kohta. Siin saab igaüks kaasa aidata, kui täidad iga külastatud vaatlustorni kohta veebiankeedi ja laed üles fotod.

Viimase 20 aasta jooksul on Eesti looduskaunitesse kohtadesse rajatud vähemalt 180 vaatlustorni ja -platvormi, mida kasutatakse linnu- ja loodusvaatlusteks. Kuigi üksikud vaatlustornid on rahvale rohkem teada, siis enamiku vaatlustornide kohta on avalikku infot väga vähe. Pahatihti on tornide hooldamine ära unustatud ja vanemad tornid hakkavad järjest kokku kukkuma, kuid aegunud info nende olemasolu kohta püsib internetis ja kaartidel edasi. Tahame seda olukorda muuta!

Veebiankeedi täitmine võtab aega ca 5 minutit ning sisaldab küsimusi selle kohta, kuidas tornini jõuda, kuidas tornid välja näevad, mida põnevat võivad külastajad neist vaatlustornidest näha, kas jalgratta, lapsevankri või ratastooliga pääseb ligi ning kas torn on üleüldse alles, kasutuskõlbulik jne.

Väga on oodatud ka fotod tornidest, neist avanevast vaatest, puudustest jm, mida saab hõlpsasti üles laadida.

Kui vaatlustornide kohta on laekunud piisavalt andmeid, siis paneme tornide tutvustused ja fotod veebi üles ning vähetuntud vaatlustorne hakkame tutvustama ka „Tiirutajas“.

Rohkem infot: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.