Matsalu Loodusfilmide festivali fotoprogrammi laupäevane kava

Postitas Looduskalender - K, 21.09.2016 - 10.10
Sisu

Fotoprogramm algab Lihula mõisahoones kell 10

10.00 JAAN KÜNNAP

„Sõlmed ja pleisid”

Kogenud alpinist ja fotograaf Jaan Künnap sai hiljaaegu valmis põhjaliku käsiraamatu sõlmedest. Selle tarvis pildistas ta etapikaupa üles ka iga sõlme sidumise käigu. Festivalil tutvustab ta sõlmi, mis looduse pildistajale tema töös kasuks võivad tulla. Ühtlasi on tal kaasas näidised köite ja nööride valmistamiseks kasutatavatest looduslikest materjalidest.

tibu

Autor Arne Ader

 11.00 ARNE ADER, MARGIT MÕTTUS

„Fotonäitus null euroga - kas võimalik?”

Näituse „Võluaknad” tegemise ja korraldamise lo jutustavad loodusemees Arne Ader ja kujundaja Margit Mõttus. Näituse „Võluaknad” on festivali ajal vaatamiseks avatud Penijõe mõisas.

Arne ütleb oma näituse kohta nii: „Piisab vähesest, et olla armas ja ilus tildritibu: udupehme sulerüü, pisut pallike keha, ilmsüüta silmavaade... Omal moel lummab meid ka karupoeg, pisikese linnu kõrval sootuks teistsugune. Ju on maailmal musttuhat nägu, ent vaid üks armastus ja üks võlu. Iga tildritibu ja karupoeg või kes iganes võib olla võluaken, mille kaudu otsida toda salapärast allikat, kust voolavad välja armastus ja ilu.”

Punane tolmpea

Punane tolmpea

12.00 RAINAR KURBEL, TOOMAS HIRSE

„Huvitavat orhideedest ja nende pildistamisest”

Suure töö on ära teinud ka Läänemaaga tihedalt seotud mehed, orhidee- ja fotohuvilised Arno Peksar ning Rainar Kurbel. Nad on üles pildistanud kõik Eesti looduses kasvavad orhideeliigid ning pannud kokku näituse „Orhideed Hanila vallas ja mujal Eestis”. Hanila vald on orhideede poolest rikkaim piirkond Mandri-Eestis, kus kasvab meil leitud 38st käpaliseliigist 31. Vaid saartel leidub valdu, kus avastatud liikide arv on suurem – Hiiu vallast Hiiumaal ja Kihelkonna vallast Saaremaal on leitud üks liik rohkem ehk siis 32. Mehed ei piirdu üksnes orhideede pildistamisega, vaid jälgivad ja hooldavad ka nende kauniste taimede teadaolevaid kasvukohti.

Orhideede uurimiseks ja kaitsmiseks asutasid Rainar Kurbel koos Toomas Hirsega mittetulundusühingu Käoraamat. Kahekesi kõnelevad nad käpalistest ka festivali fotopäeval.

rähn

Autor Hannu Hautala

14.00 HANNU HAUTALA

„Islandi linnud”

Pildiprogrammid „Kotkas lendab päikese poole”, „Laululuik” ja „Ühe loodusfotograafi elu”

Looduselamuste jahil

Autor Remo Savisaar

16.00 REMO SAVISAAR

„Looduselamuste jahil"

Kui Hannu Hautala 2003. aastal, esimesel Matsalu festivalil pilte näitamas käis, oli Remo Savisaar üsna oma fotograafitee alguses. Nüüd on temastki sirgunud maailmas tuntud tegija. Oma ettekandes "Looduselamuste jahil" räägib ta oma viimaste aastate põnevamatest pildiprojektidest ning loodusfotograafi aastaringist. See on retk, mis viib imetajate ja tiivuliste maailma ning rännakule kodumaa maastikele. Muu hulgas tuleb juttu päevadest kakkude seltsis, ilveste radadel ja Vooremaa voortel.

Festivalil näeme mitmeid fotonäituseid:

puu

Autor Veiko Belials

Lihula mõisas on väljas Luua metsanduskooli õppejõu Veiko Belialsi peaaegu mustvalged fotod koondpealkirjaga "Mõned üksikud värvid!". Näitusega tähistas autor oma 50. sünnipäeva.

Lihula mõisa aidas on väljas kaks fotonäitust. “Animalia” mis on koostatud Haapsalu Fotoklubi liikmete ja teiste loodussõprade poolt, keda ühendab huvi käia looduses fotoaparaadiga. Jäädvustatud on 28 liiki imetajaid, roomajaid, kahepaikseid, putukaid ja limuseid.

Juba aastatepikkuse traditsioonina näeb festivalil ka võistluse „Looduse Aasta Foto” selle aasta parimaid töid.

Lihula raamatukokku on aga Haapsalu linnaloodust tutvustava näituse üles pannud Ennu Põldma.

Fotopäeva jooksul tutvustab CANON uusimat fototehnikat, sh on võimalus näha ja käes hoida tuttuut kaamerat Canon EOS 5D mk IV.

MAFF – 14. Matsalu Loodusfilmide festivali programm ja ajakava: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.