VIDEO: kotkapäev pesal

Postitas Looduskalender - T, 08.03.2016 - 19.19
Autorid

Video salvestas Urmas Lett, www.eenet.ee

Pildi napsas Mutikluti, LK foorumist

 

Sisu

Merikotkas       Haliaeëtus albicilla

 

Kui loomulikult pesaelu esimese muna järel kulgeb. Isalind teab, et emaslindu peab nüüd toitma hakkama. Kalastamine pole veel praeguste ilmadega eriti lihtne isegi merikotkal ning veelindude ränne pole veel õieti alanud, nende teine oluline jahiobjekt. Mõnesaja grammise särje ta igal juhul kätte sai, et emaslinnule tuua. Huvitav on see, et emaslind mangub kala omale sama haleda häälega, kui seda teevad varasügisesed kotkapojad – kuulatage.

Urmas juba juhtis tähelepanu meie väikesekasvulisele emaslinnule, aga ta on silmnähtavalt väike, mis ei keela teda tragi olemast. Tavaliselt on emaslinnud, isaslindudest suuremad, nende kaal jääb nelja ja kuue kilo vahele. „Tugevam sugupoole“ kaal  jääb 39 – 4,2 kilo vahele. Pikaajalised veebikaamera jälgijad tunnevad pesalinnud ära hetkega ja teevad neil vahet, omaosa mängivad seal muidugi eritunnused.

Paljuaastaste jälgimiste tulemusel võiks öelda, et esimene muna munetakse 10. ja 25. märtsikuu päeva vahel. Emaslind ei alusta kohe haudumist. Me ei tea, kas pesas saab olema kaks või kolm muna? Haudumisajast jõuame veel kirjutada.

Igal juhul videos näeme palju iseloomulikku merikotkaste käitumises ja tee, mis sa teed, aga kotkapesas toimuvat on just varakevadisel ajal huvitav jälgida.

Täna oli päris palju „võõraid“ merikotkaid taamal lendamas

Täna oli päris palju „võõraid“ merikotkaid taamal lendamas

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.