VIDEO: "Merehundid" - ranniku hallivatimehed

Postitas Aasta Loom - P, 21.02.2021 - 09.00
Sisu

Ammu aega tagasi jagasime paari lühikest videoklippi tutvustamaks Kanadas, Briti Columbia provintsi rannikualadel elavat hallhundi alamliiki, rannikuhunti. Nüüd on loodusfotograaf Maxwell Hohn andnud välja rannikuhuntidest lühidokumentaali.
 

Rannikuhunte kutsutakse rahvasuus ka “merehuntideks”. Seda seetõttu, et õieti elavadki nad ühe käpaga maismaal ja teisega meres. Lõviosa nende toidust moodustab meretoit. Nad otsivad vetikakuhjadest endale vääneljalalisi, karploomi, veetigusid, meremolluskeid, lõhekalu ja surnud mereimetajaid. Vetikahunnikutes molluskeid otsides kõhtu täis saada ei ole lihtne. Sageli tuleb rannikuhuntidel ujuda mitmeid miile, et jõuda mõne suurema merelooma korjuseni või nabida kinni mõni kivil puhkav hüljes. See nõuab tohutut vastupidavust - ühe hundi ujumisdistantsiks mõõdeti suisa üle 12 km! Lisaks teeb rannikuhuntide elu kibedaks tõsiasi, et trofeejaht huntidele on sealses piirkonnas legaalne. 

Kanada loodusfotograaf Paul Nicklen selgitas dokumentaalis selle omapärase liigi filmimise eesmärki järgmiselt:

“Me kasutame oma fotograafiat, kaameraid ja jutustusi, et luua loomadega side. On nad “suured kurjad hundid”? Ei. Nad on uskumatult ilusad, hingestatud, mõtlikud, karismaatilised, hoolivad ja hellad loomad. Ainult läbi ilusa filmiloome ja fotograafia saab inimestele pakkuda intiimset pilku nende loomade silmadesse, hinge ja südamesse. Inimesed peavad aru saama, kuivõrd habras see hundipopulatsioon on. Kuivõrd habras on nende ökosüsteem. See on nagu avastada täiesti unikaalne hõim, millest keegi varem midagi ei teadnud. Nad eksisteerivad nendel saartel ja töötavad kõvemini kui ükski teine liik, et leida midagi hamba alla - et ellu jääda.”

 

Laura Kiiroja

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.