VIDEO: hundikutsikad mänguhoos

Postitas Aasta Loom - P, 18.09.2022 - 12.35
Sisu

Tekst: Laura Kiiroja
Salvestiste autor: Darek Karp
Video allikas: Polskie Parki Narodowe

 

Nüüd, kus on järel vaid paar viimast ametlikku suvepäeva ning kevadistest hundikutsikatest on juba päris asjalikud tegelased kasvanud, on hea veel tänavuse suve rõõmsamaid hetki meenutada. Poola looduseuurijatel õnnestus rajakaamerasse väga vahvaid seiku püüda. Antud klipid on salvestatud Biebrza rahvuspargis.

 

Kui on enam-vähem teada, kus kandis kutsikate pesapaik võiks asuda, siis rajakaamera sättimine veekogu lähedale on kaval mõte. Suvel palava ilmaga soovib iga endast lugupidav hundikutsikas keelt kasta. Ning mis siis viga ka natuke mängida. Viisakamad sellid sätivad ennast isegi kenasti kaamera vaatevälja keskele nagu selles videos.

 

Nendel müravatel hundikutsikatel tundub ka kõht mõnusasti täis olevat. Hundid on selles osas naljakad, et nad söövad võimalusel korraga jube palju (sest ega kunagi ei tea, millal järgmine kord süüa saab) ning näevad peale söömist välja nagu õhupallid. Kui täiskasvanud võsavillemid heidavad seepeale leiba luusse laskma, siis kutsikatel ja noorukitel tuleb tihti vahetult peale einestamist vastupandamatu mängulust peale. Ilmselt seda me siin video keskel tunnistamegi.

 

 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.