Hundid eelistavad talve suvele

Postitas Aasta Loom - P, 20.08.2023 - 11.29
Sisu

 

Paljude inimeste lemmik aastaaeg on suvi. Huntide jaoks kindlasti mitte. Esiteks on suve teine pool üks koletu näljaaeg, sest huntide tüüpilised saakloomad sõralised on ennast head-paremat taimi täis söönud ning niivõrd heas füüsilises vormis, et hundid jäävad neid jahtides pika ninaga.  Teiseks on suvel hundi jaoks ka tüütult palav.

 

Tekst: Laura Kiiroja

 

Kriimsilmad tunnevad ennast talviti suurepäraselt – neil on aluskasukas, mis tagab sooja, ning pealiskarv, mis kaitseb vihma ja lume eest. Hundid näevad talviti oma täiskasukas ka väga majesteetlikud välja. Suvel on kriimsilmad aga nigelas suvekostüümis, mida mõni kogenematum silm võib kärntõvega segi ajada. Lisaks teeb kuum suveilm hundid loiuks ja enese jahutamisega on tükk tegemist.

 

Antud videos figureerib hunt Sparrow, kes elab USAs Indiana osariigis asuvas Wolf Park loomapargis, kus kõik hundid on inimestega sotsialiseeritud ja mille teaduslikest ja hariduslikest panustest oleme teile oma lehel varemgi pajatanud. Wolf Parkis on suures hundiaedikus koguni järv. Võiks ju arvata, et see on kriimsilmade eelistatuim variant ujumiseks, kuid saatuse tahtel elavad järves kaimankilpkonnad (inglise keeles snapping turtles). Need ei ole küll teab mis suured kilpkonnad, kuid hammustavad nii kõvasti, et neid kardab isegi hunt! Seepärast on vahel parem ennast hoopis vanni jahutama minna. Kuigi loomaaed kindlasti ei korva elu looduses, siis mõned boonused sellel siiski on: kõht on täis, vigastused saavad ravitud ning mõned pisemadki mured – nt kuidas ennast jahutada, kui on kole palav, kuid järves varitsevad hirmsad kilpkonnad – saavad lahendatud.

 

Muuseas sealsamas Wolf Parkis oli ühel talvel kentsakas juhtum, kui tuli tohutu lumetorm ja pakane. Töötajad olid oma asukate, eriti vanemate asukate pärast mures. Huntidele pandi kuutidesse rohkelt põhku (kuigi hundid muidu oma aedikus olevaid kuute ei kasuta, siis arvati, et ehk niisuguse pakase ja tormi ajal nad siiski eelistavad varjualust) ning õhtul mindi veel kontrollima, kas sutel on kõik hästi. Üks vana hundiproua, Marion nimeks, ei tulnud aga hüüdmise peale kohale ega paistnud teda ka kuudist. Hüüti ja hüüti ning hakati juba muretsema, kui Marion lõpuks, tüdinud nägu peas nagu oleks teda just kõige mesimagusamast unest äratatud, pea lumehangest välja pistis. Tal oli seal hanges väga mõnus ja soe olla. Ikkagi põhjamaa loom.


Video allikas: https://www.facebook.com/wolfparkindiana/videos

 

 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.