Artiklid

Artiklid metskitsest - Aasta Loom 2017.

Fotovõistluse "Kaber kabejalakene" parimad fotod

Postitas Aasta Loom - P, 19.11.2017 - 11.00
Avapilt
Sisu

Neljapäeval RMK Tallinna kontoris avatud metskitse teemasel näitusel pärjati parimad kabrafotod ja kohapeal vaadati kogu seltskonnaga ka seintele riputatud fotod üle, et kas kõik kitsega seonduv ikka on näitusel esindatud. Tõdeti, et on küll - saab hea ülevaate kitse aastaringist ja tegevusjälgedest metsas, põllul ja heinamaal. Ootame näitust külastama ka kooligruppe ja lasteaedu, et ka väiksematel kodanikel kitseelu paremini selgeks saaks.

 

Auhinnatud tööd:

400 kitseluuletust ja 53 Eesti kooli

Postitas Aasta Loom - R, 17.11.2017 - 14.25
Sisu
lapsed mägra-aasta preemiareisil
Meenutus eelmisest aastast: luulevõistluse parimate autorite-õpetajate preemiareis Soomaale jahimees Tõnis Kortsu juhendamisel.
Foto: Mats Kangur
 

Aasta Looma kodulehe toimetus, Eesti loodusmuuseum ja Looduskalender.ee korraldatud aasta looma luulekonkursil osales tänavu kokku üle 400 võistlustöö 53 koolist. Väga tihedast konkurentsist valis žürii välja 15 kirjatööd, mille autoritele korraldab Aasta looma kodulehe toimetus preemiareisi metskitse elupaikadesse. Laseme siinkohal kõlada ühel preemiasaanud luuletusel:

 

Rännak

metskitse mesine meelitus
haaras mind haavametsa
pätsis mind pärnametsa
põrgatas põllule

Aasta looma fotode näitus tulekul

Postitas Aasta Loom - E, 13.11.2017 - 18.30
Avapilt
Sisu

Foto autor: Ingmar Muusikus

 

Neljapäeval, 16. novembril avatava Aasta looma fotovõistluse "Kaber kabejalakene" näituse piltide ja nende rikkalike allkirjade varal saab tundma õppida eri vanuses kitsede nägusid, isast ja emast kapra suvel ja talvel, soku sarvede kasvamise eri etappe, magamisaset metsa all, jälgi ja palju muud. Et näitus on koostatud peaasjalikult hariduslikel eesmärkidel, on näitust vaatama oodatud koolilapsed, õpetajad, lasteaialapsed ja loomulikult kõik teised huvilised. Näitus jääb avatuks RMK Tallinna kontori aatriumis aadressil Toompuiestee 24. jaanuari lõpuni. Fotovõistlust korraldab Aasta looma kodulehe toimetus. 


Helen Arusoo

Nädala lõpuni ootame fotosid kitsest

Postitas Aasta Loom - L, 04.11.2017 - 09.00
Avapilt
Sisu

Aasta looma fotovõistlus "Kaber kabejalakene" ootab kõiki kitsega seonduvaid pilte. Eesmärk on koostada hiljem kena näitus, kus kitse eluring oleks võimalikult rikkalikult esindatud.
Foto: Tarmo Mikussaar

Veel täna ja homme ootame osalema pilte metskitsest Aasta looma fotovõistlusele "Kaber kabejalakene". Et näitus kujuneks rikkalikuks ülevaateks kitse tegemistest, ootame portreepiltide kõrval ka kuvasid tegevusjälgedest nagu kitse magamisasemed, pusklemises kannatada saanud oksad, mahahõõrutud sarvenahk, sõrajäljed jne. Vaadake meie fotovõistluse kodulehelt, kas teil on ehk midagi oma lauasahtlist fotovõistlusele lisada. Ka rajakaamera kuvasid võite võistlusele saata. 
Parimaid ja huvitavamaid pilte ootavad auhinnad. 
Näitus piltidega avatakse 16. novembril RMK aatriumis Toompuiestee 24. 

Helen Arusoo

Koolide rajakaameraid tuleb juurde

Postitas Aasta Loom - R, 27.10.2017 - 10.00
Avapilt
Sisu

Mälukaart läheb arvutisse juba metsas. Õpetaja Janek Joab vaatab kohapeal, kes on seekord kaamera eest läbi käinud? 
Foto: Tarmo Mikussaar

 

Aasta looma meeskonna üleskutsele kooliklassidele metsa rajakaamerad paigutada on vastanud üle 10 kooli, nende hulgas ka maakoolid ja väikelinna koolid. Õpetaja Janek Joab Antsla Gümnaasiumist räägib, mis rajakaameraid lastele vaja oleks.
 

Aasta looma fotovõistlus "Kaber kabejalakene"

Postitas Aasta Loom - R, 27.10.2017 - 09.00
Sisu

Aasta looma koduleht ja Looduskalender.ee kuulutavad välja metskitse aastale pühendatud fotovõistluse. 
Metskits on mitteametlikult kõige graatsilisem Eesti loom, siiski ootame võistlusele mitte ainult ilusaid nõelteravaid portreepilte, vaid ka fotosid kabra tegevusjälgedest. 
Aasta looma fotovõistluse eesmärk on anda võimalikult mitmekesine ülevaade looma eluringist, seetõttu on teretulnud ka "untsus" pildid, kus peal on ainukordne ja põnev kitse puudutav teema. Foto esmaklassiline kvaliteet on seejuures teisejärguline. Samal põhjusel on oodatud ka põnevad leiud rajakaameratest. Kuna metskits on lisaks metsaelule ka kultuurmaastike ning inimasulate ümbrust armastav loom, ootame ka kuvasid, mis seda seost esile toovad.

Asu Artiklid jälgima