Laste rajakaamerad

 Vaata meid ka Facebookist!

Alustame metskitse-aastal laste rajakaamerate piltide vahendamisega aasta looma kodulehel. Kaasame alustuseks kolm kooli, kes vastasid meie üleskutsele osaleda aasta looma tegevustes, mille sisuks on rajakaamera abil oma kodukandi metskitsede elu jälgimine.  Kui huvilisi kooliklasse on teisigi, võtke meiega ühendust!

Laste rajakaamerate rubriigis avaldame koolilaste kogutud rajakaamerate pilte. 

  • Selleks tuleb osta klassil oma rajakaamera, paigutada kaamera metsa ning käia korra nädalas kaamera juures “saaki” hankimas – tuua pilte ja videosid. Samuti tuleb korra nädalas vahetada kaamera akusid. Pildid ja video tuleks üles riputada kooli kodulehele ja saata aasta looma kodulehe toimkonnale.
  • Aasta looma toimkond aitab 1) õige kaamera valikul 2) valida kaamerale sobiv koht 2) paigutada kaamera metsa 3) osta soolakivi  metskitsede meelitamiseks 4) õpetada kasutama rajakaamera programmi 5) määrata kaamerasilma ilmuvaid loomaliike.

Aasta looma kodulehe toimkond koostöös Looduskalendri ja Eesti Jahimeeste Seltsiga kutsub koole osalema rajakaamerate projektis, mis tutvustab lastele võimalust jälgida metsaelu vahetult ja avastada läbi rajakaamerasilma looduse ettemääramatus. Ühtlasi võimaldab projekt täiendada loodusõpetuse ja zooloogia tunde, aidates tutvuda eri loomaliikide ja lindudega ehedal, lastele põneval viisil.

Kaks videot rebasest

Postitas Aasta Loom - N, 08.03.2018 - 15.52
Sisu

Tallinna Vaba Waldorfkooli kaamera Vabaõhumuuseumis.
Reinuvader teeb kõigepealt õhtutualetti, sügab end mõnusalt, siis ringutab – ja paneb nina "teki" alla!

 

Samast paigast käis paar päeva varem läbi ka üks teine rebane. Videolt on näha, et teda oli tabanud kärntõbi. Loodame, et külmad ilmad takistavad nakkuse levimist ühelt reinuvaderilt teisele. Videos jälgivad ka kohalikud metskitsed pingsalt rebase liikumist (vt paremal ülemises nurgas).

10. kool sai laste rajakaamera

Postitas Aasta Loom - P, 26.11.2017 - 09.00
Sisu

Antsla Gümnaasiumi koolilaste rajakaamera on videole püüdnud nugise, kes leiab laste kaetud söögiplatsilt  – mis on esmalt mõeldud metskitsedele – ka midagi suhu pista. Metsnugis on täisvereline kiskja, kelle kõhutäieks on enamasti loomne toit. Näiteks närilised, linnud, teised väikekiskjad, kellest jõud üle käib, aga novembrikuises metsas pole enam seda toiduküllust, mis kevad-suvises metsas, seal aitab vahel (nälja)hädast välja ka poolkülmunud kapsaleht või õunaviss. 

Võru Kreutzwaldi Kooli loovtöö aasta loomast

Postitas Aasta Loom - E, 08.05.2017 - 18.05
Avapilt
Sisu

Võru Kreutzwaldi Kooli 8.klassi õpilane Teele Ann Toomik paigutas oma koduhoovi lähedale rajakaamera, et jälgida metskitsi ning kirjutada sellest loovtöö. Aitasime koos aasta looma meeskonnaga kaamerat paigutada.
Et koolide rajakaamerate projektis õnnestus Teele koolil liituda alles märtsis karjade lagunemise aegu, polnud teada, kas kitsed kaamera ees käima hakkavad. Ehkki Tallinna Vaba Waldorfkooli kaamera startis samuti kevadel, oli sinna kohe loomi oodata, kuna tegu oli Vabaõhumuuseumi kitsedega. Muuseumi mitmehektarilisel alal elavad muuseumikülastajatega harjunud loomad. Ent Võrumaal oli tegu metsikute ja inimpelglike loomadega, seetõttu tabas esimestel nädalatel kaamerajälgijaid pettumus: kus on kitsed? Selgus, et kaber suudab ka mahapandud porgandi ja soolakivi suhtes nädalaid umbusku üles näidata ning käib kaarega mööda. Enne oli samas paigas kitsepabulaid näha igal sammul. Ettevaatlikkus on oluline osa metskitse ellujäämisestrateegiast.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.