Kuidas me kolm kuud rotte püüdsime

Postitas Aasta Loom - E, 12.07.2021 - 18.51
Sisu
Video fail

Zooloog Andrei Miljutin tutvustab koduroti ja rändroti erinevusi.

 

 

l

Ühel märtsipäeval jõuab rotipüüdmispuur Väike-Hauka tallu Põlvamaal. Tallinna loomaaial on vaja uude ekspositsiooni aasta looma - kodurotti. Rändrotid on loomaaias olemas.

 

lehm

Väike-Hauka talus Urmas ja Ell Sellise viljakuivatis kusagil lattide ja kausside vahel sebivad rotid. Kas seal elavad ikka kodurotid?

 

p

Rottide tegevusjälgi leidub, aga keegi puuri ei lähe, rotid on nii ettevaatlikud. Ehkki mesised maiuspalad on puuris ootamas. Pererahvas lööb juba peaaegu käega. Tallinna loomaaed hakkas maad kuulama, kas kusagil välismaa loomaaias on äkki kodurotte saada. 

r

Siiski kolm kuud hiljem, 5. juulil teatas peremees Urmas äkki, et kaks rotti on käes – aga mitte puuris, vaid on kukkunud viljatünni.

 

r

Lõpuks ometi!

 

k

Saage tuttavaks – kodurott! Suuremate kõrvade ja pikema sabaga kui rändrott. Nunnum, ütleks mõni. Lemmikloomapidajad võib-olla vaidleks võib-olla vastu - nemad peavad ju rändrotte. Pildil oleme loom on alles 1,5 kuune emane. Kodurotid elunevad Eestis vähestest paikades - teadaolevalt Lõuna-Eestis ja mõnes kohas Virumaal.

 

m

Kristo ja Madis tulid ka filmima, kuidas rotti  püütakse. Sügisel saab näha rottidest pikemat lugu ETV saates "Osoon".

 

talu

Paneme rotid terasest transpordipuuri ja viime Tallinna loomaaeda. Seal peavad nad viibima pea kuu aega karantiinis. Loodame, et neil mingeid haigusi ei tuvastata! Kui kõik läheb hästi, näeme neid varsti Tallinna loomaaias ka aasta looma väljapanekus!

 

Video ja rotifoto: Kristo Elias

Helen Arusoo

 

 

 

 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.