Homme - rahvusvahelisel karupäeval- toimub karu aasta avasündmus

Postitas Aasta Loom - T, 22.03.2022 - 10.49
Avapilt
Sisu

Tallinna Loomaaed ja Eesti Terioloogia Selts kutsuvad karu aasta avasündmusele

 

Pea 10 aastat on antud välja aasta looma tiitlit ning tänavu on pärjatuks osutunud pruunkaru. Päevade pikenedes suureneb võimalus kohtuda aasta loomaga looduses, sest ilmad on kevadiselt soojad ning karud hakkavad ärkama taliuinakust. Seetõttu on kõik huvilised oodatud karu aasta avaüritusele 23. märtsil, kolmapäeval, mis toimub Tallinna Loomaaias. Kuupäev on tähenduslik, sest 23. märts on ka rahvusvaheline karupäev (World Bear Day).

 

karupäev

 

Aasta looma valimise eestvedaja ning Terioloogia Seltsi liige Helen Arusoo kommenteerib aasta looma valimist: “Karu on tähelepanu aasta loomana kuhjaga ära teeninud. Mesikäppade arvukus Eestis on tõusnud ja kokkupuuted inimestega sagenenud, mistõttu ei tee paha värskendada teadmisi, kuidas karuga kohtudes käituda. Lisaks on laikäpp taasasustamas tasapisi Lätit, mis annab eestlastele karu kõneisiku rolli - saame lõunanaabritele jagada oma kogemusi, kuidas metsaottidega koos elada. Koostööraames lätlastega korraldame suvel alustuseks välja ühise aasta looma fotovõistluse Eesti ja Läti loodusesõpradele.”

 

Karu aasta avaüritusel jagab oma teadmisi maailma karudest loomaaia zooloog Leif-August Kirs ja meie karude eluolust annab ülevaate Terioloogia Seltsi liige ning ulukiuurija Peep Männil. Lisaks saab loomaaia keskkonnahariduskeskuse fuajees enne või peale üritust tutvuda Ingmar Muusikuse fotonäitusega “Lähedal. Metsikute naabrite portreed.” Osalemine karu aasta avaüritusel on kõigile tasuta. Vajalik on eelregistreerumine siin.

Lisainfo: https://tallinnzoo.ee/sundmus/karu-aasta-avamine/

 

Karu-aasta kõneisikud:

Eesti Terioloogia Selts Mati Kaal tel 52 999 13
Eesti Terioloogia Selts Peep Männil tel 51 348 98
Loodusgiid Bert Rähni tel 51 37 141
Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts 51 18 673
Eesti Terioloogia Selts/MTÜ Aasta loom Helen Arusoo, tel 56 911 921

 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.