VIDEO: kuidas poegi pesast välja meelitada?

Postitas Looduskalender - T, 13.06.2017 - 10.10
Autorid

Video salvestas Liz, LK foorumist

 

Sisu

 

Kassikakk        Bubo bubo

 

Suured linnud – pikk on haudeaeg ja pikalt veedetakse pesaelu. Kassikakkude pojad koorusid aprilli viimasel dekaadil ja haudeaeg kestis 35 päeva.

Videos näeme, kuidas emaslind hoiab saaki endale ja lõpus lendab söödavaga koos minema, et kakupoegi maapinnale meelitada – nälg on muidugi heaks abimeheks. Üleeile õhtul läks esimene noor kassikakk lendu ja tegutseb kusagil pesa lähistel maapinnal (vanalinnud on selleks kindlasti mingi sobiva koha valinud).

Algamas on noorlindudele kõige ohtlikum, aga samas elamusterohkeim aeg. Lennuvõimet tuleb täiustada, ohtutega harjuda (kakupojad on pea poole meetri pikkused, võrrelge videol emaslinnuga, aga ikkagi „lapsed“).

Saakloomi ollakse näinud vaid pesasse toodavatena ja nendeks paistavad olevat suures osas veelinnud. Pisinäriliste osakaal moodustab toiduratsioonist vast veerandi, aga kõige sellega tuleb alles tutvust teha…

Kassikakud on paiksed ning pikaealised kakulised, kelle eluiga küünib paarikümne aastani looduses, vahel isegi enam, kui hästi läheb.

Esimese „julge“ teele saatmine laia maailma üleeile õhtul

Esimese „julge“ teele saatmine laia maailma üleeile õhtul. Pildi napsas Maggy, LK foorumist