VIDEO: põdralehm koos vasikaga

Postitas Looduskalender - R, 16.06.2017 - 11.11
Autorid

Video ja kirjeldus Kairo Kiitsak

 

Sisu

 

Põder          Alces alces

 

14. juuni õhtul käisin taas Simuna lähistel looduses jalutamas, lootes kohtuda mõne huvitava metsloomaga. Ilm oli seekord väga mõnus. Päike paistis ja taevas oli minimaalselt pilvi. Enne päikeseloojangut ei õnnestunud mul peale erinevate lindude kedagi erilist näha.

Pärast päikeseloojangut hakkasin rahulikul sammul juba kodu poole astuma. Heitsin korraks pilgu peale kraavidele, kus tegutsevad tavaliselt koprad. Kui ma õigesti nägin, siis vee all isegi üks kobras toimetas, aga oma pead ei kavatsenud ta kordagi sealt välja pista. Ei hakanud teda kaua passima, vaid otsustasin hoopis edasi liikuda. Kätel hakkas ka natuke külm. Vesi oli ka kraavides aurama hakanud.

Kõndimise ajal pöörasin oma pilgu metsa poole ja äkitselt märkasin ühte suurt looma. Ta oli liikumatult ja vaatas täpselt minu poole. Haarasin enda binokli ja sellega kontrollides selgus, et tegemist oli põdralehmaga. Panin binokli kiiruga käest ning seejärel laskusin kükikile. Jäin hästi rahulikuks ja üritasin võimalikult vähe liigutada.

Ühel hetkel hakkas põdralehm metsa poole liikuma ning talle järgnes ka põdravasikas. Vasikat ma ei pannudki alguses tähele. Ta oli terve selle aja kõrge rohu sees. See oli minu jaoks esimene kord, kui sain põdraga Simuna lähistel tõtt vaadata.

Sildid