veebruar 2016

Talilinnukaamera lõpetab

Pildi napsas Lussi, LK foorumist

Juba poole üheksa ajal hommikul on hakid, varesed ja tuvid hulgakesti kogu söögiplatsi hõivanud.
 
Tänavune talv oli selline nagu ta oli, aga sulissõbrad said toidetud BALSNACK´i erineva linnutoiduga. Arne Ader kandis Loodusemehe kodukontori akna all lindude eest kenasti hoolt ja teeb seda senikaua kuni värvulised looduses juba ise hakkama saavad.

Nutirakendusega rasvatihase häälitsusi koguma!

Teada annab Margus Ots, aasta linnu toimkonnast
Foto Arne Ader
tihane3.jpg
Rasvatihased rivaalitsevad.
 
Kutsume Sind “Minu loodusheli” nutirakendusega rasvatihase häälitsusi koguma!
 
Rasvatihasel on kümneid erinevaid lauluvariante ja häälitsusi. “Minu loodusheli” nutirakenduse (äpi) abil on kõigil soovijatel võimalik looduses salvestada rasvatihase laulu ja muid häälitsusi ning need andmebaasis helivaatlusteks vormistada.
 
Kõikidel “Minu loodusheli” kasutajatel tekib oma isiklik salvestuste varasalv, mida saab nii veebilehe kui ka nutiseadme kaudu kuulata-analüüsida ja teistelegi kuulamiseks pakkuda.

LUGEJAKIRI: sellised sarved siis

Sarveharu leidis, pildistas ja kirjutas Heimar

Sarved

Tere! Tahtsime jagada üllatuslikku leidu. Kaks päeva tagasi ehk, siis veebruari viimastel päevadel leidsime sarve. Olime silmas pidanud puud, kus loomad näkitsemas käisid. Olime just mõned päevad enne puu juurest mööda käinud, kuid sarve polnud seal. Kuid kaks päeva hiljem oli värske, veel veidi verise krooniga  sarv puu küljes. Algul arvasime, et hirve sarv.

Kodus aga hakkasime sarve uurima lähemalt, et sarv on veidralt kõver ja väga raske võrreldes 4-5 aastaste hirve sarvedega. Kahtlus tekkis, et tegu polegi hirve sarvega, kuid kelle omaga siis?

Mustemat lindu pole

Fotod Arne Ader

Rongapaar

Rongapaar.
 
Ronk ehk kaaren      Corvus corax
 
Ei ole kahtlust, kui pilti vaadata, kumb paarist isaslind on. Ronkade mängu, kas kuuleb või märkab looduses hulkuja peaaegu kindlasti. Märtsikuus koondub nende tegevus juba pesaterritooriumile. Rongad pole nii arvukad, kui teised vareslased, aga umbes viis tuhat haudepaari ikka moodustub.
 
Must on ronkade sulestik nagu ka jalad, nokk ja isegi silmad.

Mis on Eesti olulisim loodusvara?

Kirjutas Kristel Vilbaste
Pildistas Karel Kravik, www.karelkravik.com
Kiviõli poolkoksi mägi tossab, august 2010
 
Kõige tähtsam loodusvara meie maal on puhas joogivesi. Nii nagu me ei saa läbi hetkegi puhta õhuta, nii ei elaks me päevagi ilma puhta joogiveeta. See ei ole lihtsalt võimalik.
 
Tõsi, kui sellest juttu tuleb, siis hakatakse rääkima ulmelistest võimalustest toota joogivett mereveest või puhastada koguni reovett. Või hakata tootma joogivett veeaurust. Kõik need asjad on võimalikud, aga selline tegemine on nii kallis ja töömahukas, et tavainimene ei suuda seda sõõmu kinni maksta.
 
Miks ma sellest ikka ja jälle räägin? Selleks, et me ei laseks end hullutada kasumiahnete kaevandajate jutust.

Linnumääramise võistluse esimene voor on lõppemas

Aasta linnu toimkond annab teada
Foto Arne Ader

Rasvatihane

Veebruaris algas rasvatihase aasta 10-vooruline linnumääramise võistlus. Osalemisel puudub vanusepiirang sest määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajatele ja edasijõudnutele. Tuletame meelde, et määramisvõistluse esimese vooru vastused tuleb ära saata hiljemalt esmaspäeval, 29. veebruaril. Võistlusel on päris kenad auhinnad.

Lume vaalimine

Video ja tekst Ahto Täpsi
Fotod Arne Ader
Meie ilm on viimasel ajal olnud üpris muutlik, vahepeal alla sadanud sulalumi on kleepunud noortele puudele ning oma raskusega puud maadligi painutanud. Kas pole kena ja maaliline vaatepilt? Kahjuks aga sellistel puudel enam "pikka pidu" ei ole, nende võimalused suureks puuks sirguda on kaduvväiksed. Enamjaolt lõigatakse nad tulevase hooldusraie käigus välja, andmaks ruumi järgmistele puupõlvkondadele...
 
Pilt on eemaldatud.

VIDEO: kanad sulalumes

Video Ahto Täpsi
Foto Arne Ader

 

Nurmkana või põldpüü, võta sa kinni, igatahes üks salk toimetas Sahargu külas, Virumaal talu kuuskede okste all. Möödasõitev traktor peletas linnud jooksu, sabad sulalumest valged…
 
Nurmkana        Perdix perdix
 
Möödunud aasta oktoobrikuu lõpupoole moodustusid nurmkanade salgad, kes  jäävad kokku kevadeni - olgu talv nagu on, aga kambaga saab ikka kergemini hakkama ja ka valvsaid silmapaare ohtude tunnistamiseks rohkem.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.