Kumb on tugevam, kas ilves või hunt? Kes on kõige ohtlikumad loomad loomaaias? 

Postitas Aasta Loom - P, 26.08.2018 - 23.28
Sisu

Tallinna loomaaia 79. sünnipäeval toimunud Ilvese tunnis selgitas Loomaaia direktor Tiit Maran ilvese puuri juures, kuidas teadlased said jälile, kas hunt on tugevam kui ilves. Ning loomaarst Aleksandr Semjonov kõneles loomaaia kõige ohtlikemast elukatest - ja need pole sugugi jääkaru ning tiiger, rääkimata ilvesest! 
Ilvese tunni korraldasid Tallinna Loomaaia Sõprade Selts, Aasta loom ning Tallinna Loomaaed.

 

Loomaaia 79. sünnipäeval tuletasime meelde, et loomaaed sai kunagi alguse ilves Illust, kelle Helsingis maailmameistriks tulnud ja Argentina karika võitnud Eesti Laskurliidu võistkond 1937. aastal sai kingituseks. Igati mõistetav, et millalgi pärast seda tekkis loomaaed - kuhu need laskurid oleksid siis ilves Illu pannud? Tuli luua elupaik, lisaks olid ju ka veel kaks kodutut karu... peame tõdema, et sõjaeelne suhtumine metsloomadesse erineb praegusest täiel määral. Kas me tänapäeval kingiks kellelegi metslooma näiteks juubeliks? Või EV 100 sünnipäeva puhul kingiks Eesti jalgpallikoondisele metsiku ilvese poja? See oleks mõeldamatu. Seadus ei lubaks nii talitada, aga eelkõige keelaks meid sisemine hoiak - tunne, et metsloomaga ei mängita.
Loomaaed on paik, mis on selle arusaamani jõudmiseks meile palju õpetanud ja koos ajaga ise kasvanud ja kasvatanud meid. Aitäh! Suhtmine on muutunud totaalselt, loomi hoitakse aina paremini ja paremini. Nüüd on isegi natuke naljakas vaadata, kui väga Tallinna loomaaias aasta looma hoitakse. Sealsetel ilvestel on nimelt pojad, aga rahvale neid ei näidata. Veel. Sest poegi peab enne mitu korda vaktsineerima. See on loomulikult õige ja kiiduväärne, aga loodame, et pojad enne suureks ei kasva ja see kõige nunnum aeg mööda ei saa, kui neid näha antakse.

Helen Arusoo

Videomontaaž: Tarmo Mikussaar, Helen Arusoo
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.