Siin istus ilves mõneks ajaks maha. Käpad jõudsid minutite jooksul jääle selged jäljendid sulatada. Tagumiku ja saba jälg samuti loetavad. Arvatavasti on tegu emase loomaga, sest suhteliselt väikesed käpajäljed olid. Sammude vahe see eest täiskasvanud looma oma. Noortel on lühem samm.
Saabunud külm tungis metsa tundidega. Puud paukusid ja mets kõlas nagu oleks karge pakane - niivõrd vett täis oli kõik imbunud. Hea, et külm saabus ilma suurema lumeta ja metsaaluse veeväljad said tugevama kaane. Oleks lumi kohe peale tulnud, oleks jää maasoojuse ja liikuva vee tõttu palju õhem saanud. Metsaalune jätkuvalt läbimatuks jäänud. Praegune sai õnneks korralikult kandma. Metsas looklesid rebaste, kährikute ja jäneste jäljed. Põdra omi jäält ei leidnud. Libedaga võib suur sõrakandja end ära nikastada, õhemad kohad vajuvad tema raskuse all siiski läbi. Lisaks on jääalune vesi ka allapoole vajunud. Tekkinud ohtlikud ja salajased tühimikud. Tõeline jalgade lõhkuja maastik.




Uus ilvesele mõeldud rajakaamera koht on valitud just võsaserva sellele väljaulatuvale "ninale", kus ka varasematel aastatel ilvesed ühest tukast teise on läinud. Videolõigus läinud aastal jälgitud põllukarja üks sokupoissidest. Juba väikesed sarvemüksud peas! Ilves oli ka sel korral vana tuttavat ületuskohta kasutanud. Seekord läks aga teiselt poolt kaamerapildi paremasse nurka jäävat kadakapõõsast ja fotosilma ei käivitanud. Ilves möödus sel korral vaid 15 meetrit meie rajakaamerast eemalt!

Teise rajakaamera ees käisid seekord taas kährikud. Valgejänes paaril korral ja usinamalt halljänes. Rebaseid käis kaks, kellest ühel on kärntõbi kallal. Loodame, et ilves temaga tegemist ei tee.