Karu fotovõistluse lõpuni veel 5 päeva

Postitas Aasta Loom - N, 29.09.2022 - 11.12
Avapilt
Sisu

Koostöös Läti Loodusmuuseumiga toimub aasta looma fotovõistlus “Karul kõned kavalad”, kuhu saab veel 3. oktoobrini pilte lisada. Sobivad nii kaunid ülesvõtted kui rajakaamera fotod ja pildid tegevusjälgedest nagu karu sügamispuud, talvepesad ja punnid – eesmärk on kokku saada võimalikult hariva sisuga näitus.

 

Näitus karust läheb ülesse novembri keskel Ülemiste keskusse ning novembri lõpus ka Läti loodusmuuseumi – korraga on kaks toimumispaika, kuna korraldajate üks eesmärke on arendada kahe riigi looduskaitsealast koostööd ning loomade tundmist. “Karud ei ole Lätis veel piisavalt tuntud, aga ka enam mitte täiesti tundmatud - neid elab meil nüüdseks 60-70 isendit. Kuigi karudest liigub Läti sotsiaalmeedias videosid ja fotosid, on nendega kohtumine lätlastele endiselt midagi väga erilist,” arvab Läti loodusmuuseumi pressiesindaja Polina Šķiņķe. “Me loodame, et ühine fotovõistlus toob kaasa piisavalt pilte ja lugusid, mis avavad karu elu iseärasusi ning harivad inimest. Ja loodame, et ka lätlased saavad auhindade konkurentsis kaasa rääkida!”

 

 

Parimad pildid pärjatakse auhindadega, mulle hulgas on pääse Natouresti Alutaguse karuvarjesse ja maal karust Tartu Harrastuskunstnike Stuudiolt. Näitus avatakse novembris Ülemiste keskuses ja Läti loodusmuuseumis.
 

Võistlust korraldavad MTÜ Aasta Loom, Looduskalender, Eesti Terioloogia Selts ning Läti Loodusmuuseum.  Näitust aitab korraldada Eesti jahimeeste seltsi kokkutulekul kogutud annetus, mille kogumist algatas ennetaja.ee. 

 

Näituse peatoetaja on Karu Katus ning näitusle on väljas ka Tartu harrastuskunstnike maalid.

Ootame fotosid 3. oktoobri keskööni aasta looma fotovõistluse kodulehelehttp://konkurss.looduskalender.ee/konkurss/2022.

 

kontaktisik:

Helen Arusoo
MTÜ Aasta loom, Eesti Terioloogia Selts
helen.arusoo@gmail.com

56911921

 Maal:: Aita Ambos

--

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.