Laste rajakaamerad

 Vaata meid ka Facebookist!

Alustame metskitse-aastal laste rajakaamerate piltide vahendamisega aasta looma kodulehel. Kaasame alustuseks kolm kooli, kes vastasid meie üleskutsele osaleda aasta looma tegevustes, mille sisuks on rajakaamera abil oma kodukandi metskitsede elu jälgimine.  Kui huvilisi kooliklasse on teisigi, võtke meiega ühendust!

Laste rajakaamerate rubriigis avaldame koolilaste kogutud rajakaamerate pilte. 

  • Selleks tuleb osta klassil oma rajakaamera, paigutada kaamera metsa ning käia korra nädalas kaamera juures “saaki” hankimas – tuua pilte ja videosid. Samuti tuleb korra nädalas vahetada kaamera akusid. Pildid ja video tuleks üles riputada kooli kodulehele ja saata aasta looma kodulehe toimkonnale.
  • Aasta looma toimkond aitab 1) õige kaamera valikul 2) valida kaamerale sobiv koht 2) paigutada kaamera metsa 3) osta soolakivi  metskitsede meelitamiseks 4) õpetada kasutama rajakaamera programmi 5) määrata kaamerasilma ilmuvaid loomaliike.

Aasta looma kodulehe toimkond koostöös Looduskalendri ja Eesti Jahimeeste Seltsiga kutsub koole osalema rajakaamerate projektis, mis tutvustab lastele võimalust jälgida metsaelu vahetult ja avastada läbi rajakaamerasilma looduse ettemääramatus. Ühtlasi võimaldab projekt täiendada loodusõpetuse ja zooloogia tunde, aidates tutvuda eri loomaliikide ja lindudega ehedal, lastele põneval viisil.

Video: koolilaste kaameras rebane ja šaakal

Postitas Aasta Loom - E, 26.02.2024 - 00.01
Sisu

 

Kokkulõigatud Vabaõhumuuseumi rajakaamerate videost näeb, kui ühesuurused ja sarnased on meie rebane ja šaakal. Eriti raske on neil vahet teha pimedas - mõlemal koerlasel on kohev saba, suhteliselt lühikesed jalad ja pimedas värv eristamatu. Täpsemalt võrreldes aga näeb, et rebase nägu on veidi kolmnurksem-nunnum, saba pikem ja otsast hoopis heledam ning kasukas ühtlasema tooniga ehk pole nii kirju kui šaakalil.

 

Kink metsa

Postitas Aasta Loom - R, 24.12.2021 - 12.08
Sisu

 

Video: Tarmo Mikussaar
Tekst: Helen Arusoo

 

Imavere põhikooli lapsed viisid jõuludeks loomadele metsa nisu, õunu ja porgandeid ning paigaldasid puu külge ka rajakaamera, et loomi paremini tundma õppida. 

VIDEO: laste kaamerasse jäi poegi imetav karuema

Postitas Aasta Loom - L, 22.05.2021 - 09.30
Sisu

 

Lahe vaatamine: Kiviõli I Keskkooli lapsed said õpetaja Jaanika Meriranna juhendamisel koolilaste rajakaamerasse pildi peale karujõmpsikad, kes oma emalt veel piima nõuavad. Ise on juba pooleteistaastased, aga ikka tahavad beebitoitu! 

Piimahimu on nii suur, et tunglemise käigus lükatakse ema sisuliselt külili - anna siia! ... hea karuema laseb sel juhtuda. Kas kõhu alt ka piima tuleb, on iseasi, aga natuke lutsutada ja mõnuleda saavad pojad ikka. Tegelikult söövad mõmmikud juba ammu tahket kraami.

"Partide tants" luhajärvel

Postitas Aasta Loom - P, 18.04.2021 - 13.00
Sisu

 

Pardid saputavad üksteise järel tiibu nagu oleks tegu mingi kevadise rituaaliga. Siiski on kõne all tavaline puhastamine ja pesemine. Kui tähelepanelikult vaadata, siis on näha, et linnud sukelduvad või kastavad pea vette, seejärel saputavad tiibu. Et nad on veel talvejärgselt koos ühes pundis ja pole laiali pudenenud, võtavad nad pesemisegi ette kollektiivselt - nii isased kui emased. See kõik näeb välja nagu koordineeritud tants: kord üks sinikael, siis teine, ikka ilusasti järjekorras.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.