Laste rajakaamerad

 Vaata meid ka Facebookist!

Alustame metskitse-aastal laste rajakaamerate piltide vahendamisega aasta looma kodulehel. Kaasame alustuseks kolm kooli, kes vastasid meie üleskutsele osaleda aasta looma tegevustes, mille sisuks on rajakaamera abil oma kodukandi metskitsede elu jälgimine.  Kui huvilisi kooliklasse on teisigi, võtke meiega ühendust!

Laste rajakaamerate rubriigis avaldame koolilaste kogutud rajakaamerate pilte. 

  • Selleks tuleb osta klassil oma rajakaamera, paigutada kaamera metsa ning käia korra nädalas kaamera juures “saaki” hankimas – tuua pilte ja videosid. Samuti tuleb korra nädalas vahetada kaamera akusid. Pildid ja video tuleks üles riputada kooli kodulehele ja saata aasta looma kodulehe toimkonnale.
  • Aasta looma toimkond aitab 1) õige kaamera valikul 2) valida kaamerale sobiv koht 2) paigutada kaamera metsa 3) osta soolakivi  metskitsede meelitamiseks 4) õpetada kasutama rajakaamera programmi 5) määrata kaamerasilma ilmuvaid loomaliike.

Aasta looma kodulehe toimkond koostöös Looduskalendri ja Eesti Jahimeeste Seltsiga kutsub koole osalema rajakaamerate projektis, mis tutvustab lastele võimalust jälgida metsaelu vahetult ja avastada läbi rajakaamerasilma looduse ettemääramatus. Ühtlasi võimaldab projekt täiendada loodusõpetuse ja zooloogia tunde, aidates tutvuda eri loomaliikide ja lindudega ehedal, lastele põneval viisil.

Kiviõli laste rajakaamera sai karu videole! Aasta Loom E, 03.06.2019 - 09.00
Sisu

Nooremapoolne isakaru, kes laste rajakaamerale jäi, leidis sealt suitsukana ja istus rahulikult oti kombel maha sööma. 
Karu esineb ka teises videos.
 

Video: rajakaamera paigutamine ja miks kährikud närisid laste kaamera juhtmed läbi

Postitas Aasta Loom - E, 26.11.2018 - 18.09
Sisu

Kiviõli I Keskkooli 2a klassi lapsed käisid mõnusal metsaretkel ja paigutasid koos vanemate ja õpetaja Jaanika Merirannaga koolilähedasse puudesallu rajakaamera. Nende jaoks on rajakaamera uus asi. Mida lapsed sealt näha loodavad? Ken Romet tahaks näha jänest, Isabella põtra, Kaspar aga kitse, karu, nugist, ilves, mäkra.  Mägrad, kährikud ja kitse on selles metsas igal juhul olemas ja nende toimetamisest saab rajakaamera vahendusel juba osa.
Video ja foto: Tarmo Mikussaar

Sokul sarved juba kenasti suured Aasta Loom P, 18.03.2018 - 21.51
Sisu

Tallinna Vaba Waldorfkooli kaamerast on näha, et kohalikul vägevamal isasel on sarvekroon juba päris kenake veebruari lõpus-märtsi alguses. Vabaõhumuuseumis elab vähemalt kolm sokku, teiste sarved on aga oluliselt väiksemad.

Kaks videot rebasest Aasta Loom N, 08.03.2018 - 15.52
Sisu

Tallinna Vaba Waldorfkooli kaamera Vabaõhumuuseumis.
Reinuvader teeb kõigepealt õhtutualetti, sügab end mõnusalt, siis ringutab – ja paneb nina "teki" alla!

 

Samast paigast käis paar päeva varem läbi ka üks teine rebane. Videolt on näha, et teda oli tabanud kärntõbi. Loodame, et külmad ilmad takistavad nakkuse levimist ühelt reinuvaderilt teisele. Videos jälgivad ka kohalikud metskitsed pingsalt rebase liikumist (vt paremal ülemises nurgas).

Kaberneeme nime legend Aasta Loom L, 16.12.2017 - 09.00
Sisu

 

Rannalähedases metsas: tänavune noor sokk koos emaga sügisel Vabaõhumuuseumi segametsas. Seal liigub palju kitsi, kes ka tihti Tallinna Vaba Waldorfkooli laste rajakaamera pildile jäävad.

 

10. kool sai laste rajakaamera Aasta Loom P, 26.11.2017 - 09.00
Sisu

Antsla Gümnaasiumi koolilaste rajakaamera on videole püüdnud nugise, kes leiab laste kaetud söögiplatsilt  – mis on esmalt mõeldud metskitsedele – ka midagi suhu pista. Metsnugis on täisvereline kiskja, kelle kõhutäieks on enamasti loomne toit. Näiteks närilised, linnud, teised väikekiskjad, kellest jõud üle käib, aga novembrikuises metsas pole enam seda toiduküllust, mis kevad-suvises metsas, seal aitab vahel (nälja)hädast välja ka poolkülmunud kapsaleht või õunaviss. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.