Kink metsa
Video: Tarmo Mikussaar
Tekst: Helen Arusoo
Imavere põhikooli lapsed viisid jõuludeks loomadele metsa nisu, õunu ja porgandeid ning paigaldasid puu külge ka rajakaamera, et loomi paremini tundma õppida.
Alustame metskitse-aastal laste rajakaamerate piltide vahendamisega aasta looma kodulehel. Kaasame alustuseks kolm kooli, kes vastasid meie üleskutsele osaleda aasta looma tegevustes, mille sisuks on rajakaamera abil oma kodukandi metskitsede elu jälgimine. Kui huvilisi kooliklasse on teisigi, võtke meiega ühendust!
Laste rajakaamerate rubriigis avaldame koolilaste kogutud rajakaamerate pilte.
Aasta looma kodulehe toimkond koostöös Looduskalendri ja Eesti Jahimeeste Seltsiga kutsub koole osalema rajakaamerate projektis, mis tutvustab lastele võimalust jälgida metsaelu vahetult ja avastada läbi rajakaamerasilma looduse ettemääramatus. Ühtlasi võimaldab projekt täiendada loodusõpetuse ja zooloogia tunde, aidates tutvuda eri loomaliikide ja lindudega ehedal, lastele põneval viisil.
Video: Tarmo Mikussaar
Tekst: Helen Arusoo
Imavere põhikooli lapsed viisid jõuludeks loomadele metsa nisu, õunu ja porgandeid ning paigaldasid puu külge ka rajakaamera, et loomi paremini tundma õppida.
Lahe vaatamine: Kiviõli I Keskkooli lapsed said õpetaja Jaanika Meriranna juhendamisel koolilaste rajakaamerasse pildi peale karujõmpsikad, kes oma emalt veel piima nõuavad. Ise on juba pooleteistaastased, aga ikka tahavad beebitoitu!
Piimahimu on nii suur, et tunglemise käigus lükatakse ema sisuliselt külili - anna siia! ... hea karuema laseb sel juhtuda. Kas kõhu alt ka piima tuleb, on iseasi, aga natuke lutsutada ja mõnuleda saavad pojad ikka. Tegelikult söövad mõmmikud juba ammu tahket kraami.
Nädal tagasi andsime teada, et koolilaste rajakaamera pildi abil leidis tõendamist šaakali olemasolu Lahemaa rahvuspargis, täna selgub, et šaakal elab ka Läänemaa ja Lahemaa vahele jäävas Tallinnas.
Koolilaste rajakaamera ette jäi mai alguses šaakal, täpsemalt Vihasool Kuusalu vallas Lahemaal, mida seni haruldase uustulnuka leiukohana Eesti Imetajate Levikuatlasse märgitud polnud.
Üheksa mehe ramm, ühe mehe mõistus.
Pardid saputavad üksteise järel tiibu nagu oleks tegu mingi kevadise rituaaliga. Siiski on kõne all tavaline puhastamine ja pesemine. Kui tähelepanelikult vaadata, siis on näha, et linnud sukelduvad või kastavad pea vette, seejärel saputavad tiibu. Et nad on veel talvejärgselt koos ühes pundis ja pole laiali pudenenud, võtavad nad pesemisegi ette kollektiivselt - nii isased kui emased. See kõik näeb välja nagu koordineeritud tants: kord üks sinikael, siis teine, ikka ilusasti järjekorras.
Armastatud pühadeloom ja sigivuse sümbol jänes lakub meeleldi ka soolakivi.
Kährikud on juba mõnda aega üleval, samuti mägrad ja karuteateid tuleb siit-sealt. Vihasoo koolilaste rajakaamera videost näeme üksikut otti, kes juba 1. märtsil käis kaameraesist lõhnajälge nuuskimas ja taliuinakust virgunud mäkra, kes ka samal päeval asjalikult ringi toimetab. Lapsed olid videot vaadates imestunud, et "karu juba tatsab"!
Koeru noortekeskuse kaamera videolt on näha, kuidas rebane muudkui jookseb ja jookseb ja vaatab, et teine rebane liiga palju maha ei jääks - reinuvaderitel on jooksuaeg.
Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.