Märtsipäike pani ka pasknääri laulma. Kindlasti ei ole paljud seda ilusat vidistamist veel kuulnud. Lihtsaks põhjuseks, et pajuharaka väga kaunis laul on niivõrd vaikne. Samuti laseb lind laulupaelad lahti vaid siis kui on väga turvaline olla. Video lõpupoole on lõik, kus nokaga lund kühveldadatkse. Selle tegevuse hääl on pea sama vali kui eelnevalt kõlanud laul, ehk laul on veelkord väga vaikne. Pole siis mingi ime, et tema imepärane lauluoskus suurt kuulsust kogunud pole.
Pajuharaka laul jätkub ka teises videos. Kogu metskitsedega lõigu taustal on kuulda kuidas sädistab. 1:20 ja 1:27 peal ja sealt edas on kuulda laulust valjemat kädistamist - pajuharakale rahva poolt antud nime otsene põhjus. On ju täitsa harakas! Video teeb huvitavaks see, et pasknääri laul paneb noore, sarvedeta sokukese kuulatama ja kõrvadega hääle suunda peilima. Seejärel hakkab ta linnu laulu saatel piiksuma. Võib oletada, et linnu laulus olevad sarnased viled panid ka soku häält tegema. Kari oli ju koos ja sokukese enda emagi kohe kõrval, piiksumine ei tundunud seekord kitsede omavaheline suhtlemine olevat. Kui kitsed koos piiksuva sokupoisiga eemale metsa alla kaugenesid, lakkas ka pajuharaka laulirida ja hakkas hoopis kädistama. Justkui märgiks, et see duett talle meeldis ja miks sokk nii ruttu minema läks. Päris hästi kõlas ju kokku. Näis, et pasknäär isegi matkis sokukese piiksumist. Lihtsalt oletus. Metsaelu jälgides ongi tore oletada ja mõistatada. Mõni oletus läheb täppi, teine mitte.
Täiskasvanul sokul muidugi päris uhke kroon pähe kasvanud.





Loo lõppu üks päris sigadus. Rajakaamera aku kaablid tundusid põnevad ja olid üsna ära lätsutatud. Kaamera jäi õnneks terveks ja on uuesti üleval.