Virtuaalne loodusõhtu aasta loomast rotist

Postitas Aasta Loom - P, 11.04.2021 - 13.00
Avapilt
Sisu

Eestis võib rändrotti kohata peaaegu igal pool, kuid Kagu- ja Ida-Eestis, kus leidub veel kodurotte, on rändroti asustus märgatavalt hõredam.
Ave Kruuseli foto

 

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi  kutsub kolmapäeval, 14.aprillil kell 18 kõiki veebis  virtuaalsele loodusõhtule, kus teadlane Andrei Miljutin kõneleb teemal : „Rotid – hästi tavalised ja väga ebatavalised loomad“.

 

Rotid on väga erilised loomad. Nad ei jätta inimesi ükskõikseks – mõned meist on tulised rotiarmastajad, kes peavad neid lemmikloomadena oma kodus, ent enamasti tekitavad rotid meis viha, põlglikkust või hirmu. Rotid elavad meie kodus, söövad meie toitu, levitavad haigusi ning võivad ka hammustada. Pealegi on nad varjulise eluviisiga salapärased olendid ning seepärast on rottidest loodud palju hirmuäratavaid müüte. Virtuaalsel loodusõhtul räägib zooloog Andrei Miljutinrottidest kui loomadest, mitte mütoloogilistest olenditest, ja seda aastakümneid kestnud uuringute ja kooselu kogemuste põhjal. Kõik huvilised on oodatud.

Link loodusõhtule:

https://ut-ee.zoom.us/j/91607155272?pwd=QmU1RC9tTDJVbXp1aUdNTXVkcmtSUT09

Meeting ID: 916 0715 5272

Passcode: loodus

Veel: rotisõbrale pakub kindlasti ka huvi värske Eesti Looduse aprillinumbri, kus Andrei Miljutin kirjutab põhjalikult Eesti rottidest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.