Nädal metsas. Esimesed talled.

Postitas Aasta Loom - E, 29.05.2017 - 14.15
Avapilt
Sisu

 

Esimesed titeuudised! Loodusfotograaf Kalmer Lehepuu sai pildile ühe selle aasta esimestest tähnilistest metskitsetalledest. Pildistatud Valgamaal. Emakits jätab vastsündinud talle varjulisse sünnikohta lamama ja käib teda seal aeg-ajalt imetamas. Kitsetalled kosuvad turvalises peidukohas nädalakese ja alles seejärel hakkavad emaga kaasas käima. 

Ka meie rajakaameratega jälgitavatest kahest karjast on vähemasti põllukarjas esimene tall kuskil rohututis lesimas. Läbi binokli oli näha, et ühe vanema kitsemamma kõht on juba kadunud. 

 

metskits
Metsakarja noor sokk. Kui täiskasvanud karjaliikmetel on juba vähemalt pea ja kael suvekarva, siis noortel võtab see mõned nädalad kauem aega.
 
metskits
Noor sokk käis kaamera ees mitmel päeval. Kui teraviljamaiust enam maast ei leia, siis pakub ka soolakivi huvi. Teisi metskitsi möödunud nädalal kaamera ees ei käinud. 
 
halljänes
Halljänes viimaseid sigadest ja kitsedest maha jäänud nisuterasid otsimas. Huvitav, et seni on kaamerate ette vaid halljänesed jäänud, sest siinses metsatukas on ka valgejänes pea sama sage tegelane. 
 

Põlluäärse võsatriibu rajakaamera ees ülemöödunud nädalal nähtud põrsastega kari oli ka sel nädalal kohal. Nüüd näeme ka teist emist, kes kehamõõtude järgi väiksem kui tuttav juhtemis. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.