Nädal metsas. Koristatud põllud ja loomad rohkem liikvel.

Postitas Aasta Loom - K, 23.08.2017 - 15.01
Avapilt
Sisu

Rajakaameraid üle vaatama minnes kohtusin värskelt koristatud talirapsipõllul kitseperega. Paistavad olema tall ja ema kes ka metsas asuva fotosid tegeva rajakaamera ees käinud. Tall usaldab kõiges vanalooma. Noor kitsehakatis märkas mind, aga jäi vaid jälgima. Kui on vaja otsustada, siis otsustab ema. Emasloom mind aga ei märganud ja seega nositi põlluservas rahulikult edasi. 

 

metskits
Kui ema sõi rahulikult, siis tall mind silmist ei lasknud. Ka põllult lahkudes hoidis kõrvad tahapoole ja jätkas jälgimist. 

 

Kraaviäärse rajakaamera ees oli ühtäkki vilkaks läinud. Põhjuseks tõenäoliselt see, et ümbruse suured põllud on suures osas koristatud. Loomad saavad vabamalt liikuda. 

Kõigepealt hüppab kaadrisse sokk. Soku häälitsused näitavad, et veri veel vemmeldab. Sellist häält teeb sokk jooksuajal ja kui läheduses on emasloom. 

Järgnevalt ilmus kaadrisse õhtusel toiduretkel võsavillem. Metsaservades lonkides võib kõiksugu maitsvat leida. Põneva hundikaadriga nädal veel ei piirdunud. Kaamera ette sattus ka hilishommikune karu. Metsaott näis rahulikult kraaviületust plaanivat, kuid miski tundus liialt kahtlane. Selliselt sunnib suurt julget looma põgenema vaid inimese lõhn. Parasjagu on ju käimas ka karujaht. Selle kraavi ääres karu pole jahitud, küll aga jookseb piki kallast põdrajahi kütiliin. Kütiliini noorest võsast puhastamas käinud jahimeeste lõhn võis veel õhus olla ning karu valvsaks teha. 

Järgnevas öises kaadris liigub kalahunt saarmas. Seejärel hiireviu. Niidetud põllud teevad hiirejahi varasemast palju lihtsamaks ja viusid on praegu lagedatel päris hulgi. Video lõpus longib põder. 

 

sokk
Koristatud suur rapsipõld tõi metsakaamera ette ka juba kevadest tuttava soku, keda vahepeal vaid üksikud korrad näda on olnud. Sokul on vasem sarveharu veidi ette suunatud. Hea lihtne ära tunda. 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.