Nädal metsas. Kitsed hakkavad kokku hoidma.

Postitas Aasta Loom - N, 07.09.2017 - 23.54
Avapilt
Sisu

Koristatud põldudel on metskitsi järjest rohkem seltsis näha olnud. Ühe põõsastes oleva rajakaamera läheduses põlluservas käib juba väike kari koos. Ülemisel pildidl olev sokk üks neist. 

 

sokk

Sellel pildil on sellesse väikesesse, veel kolmepealisse karja kuuluv vanem sokk, kel karvastik nooremast suguvennast veidi heledam, sarved võimsamad ja mitte nii heledate tippudega kui esimesel pildil oleval nooremal. Pildile sai püütud iseloomulik fakt, et metskitse toidulaud on aasta läbi mitmekesine. Kuigi niidetud rapsipõllul on rohkelt maitsvat rapsisalatit leida, milleks ka kari põllule sööma tuli, maiustas vanem sokk tükk aega küpseks saanud keraheina seemnete ja peadega. 

 

kits

Karja kolmas liige. Paistab et kitsel sel aastal talle taga ei ole. 

 

Selle korra video algab sokuga, kes kraavikaldast üles minnes peatub pajude juures. Pildile ei jää, aga häälte järgi on kuulda kuidas mahlakad pajuoksad soku lõugade vahel krõmpsuvad. Mõnus täiendus ülal olnud pildile, kus kuiva keraheina pead põske läksid. Metskits sööb pea kõike. Oksatoidul aga läbi aasta. 

Järgnevalt astuvad kaadrisse kaks hunti. Tõenäoliselt samad loomad, kellest üks ka möödunud sissekande videos näha oli. 

Kaelustuvi astus samuti läbi. Metstuvidel kestab rändeaeg. Kohalikud tuvid paistavad juba teel olevat. Tavapärastes paikades neid enam ei näinud. Need kes siin, võivad juba põhjapoolsemad rändurid olla. 

 

Põlluäärses paju- ja paakpuuvõsas olev kaamera, kus kevadepoole kuuene kitsekari käis, on pikka aega aasta loomata olnud. Loo alguse kolm kitse, aga paistavad just samast karjast olevat ja pildidki tehtud siit vaid saja meetri kauguselt. 

Kuni kitsed taas platsil käima hakkavad, käib siinse taimestiku vahel maiustamas halljänes. 

 

 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.