Metskitse õhtu ja fotonäitus Tartus

Postitas Aasta Loom - T, 05.12.2017 - 09.00
Avapilt
Sisu

Sarvede lugu. Aasta looma fotonäitusel näeb piltidel soku sarvede kasvamislugu, kuidas pisikestest muksudest saavad pehmed "sametsarved" ja suveks täispikad harulised sarved. Ja vaid poole aasta pärast on sokul jälle pea paljas!
Foto: Kalmer Lehepuu


Kolmapäeva õhtul võib Tartus kuulata ja näha lugusid metskitsest. Aasta loomana on kabrale osaks saanud juba suur tähelepanu, aga kui lihtne või keeruline on metskitse tema igapäevatoimetuste juures fotografeerida ja filmida? Mida peaks tegema, et pildile jääks ka muud kui loodushuvilise eest põgeneva kitse välkuvad jalad? Oma kogemusi jagab ja pilte näitab loodusfotograaf ja telesaate Osoon loomalugude autor Tarmo Mikussaar.
Koostöös aasta looma kodulehe toimetusega avatakse ka näitus fotokonkursil "Kaber kabejalakene" osalenud parematest töödest. Fotovõistluse eesmärk oli kokku saada haridusliku sisuga näitus, mis tutvustab metskitse eluolu ja aastaringi põhjalikult. Tartus avataval näitusel näeb pilte eri kasvufaasis olevatest sarvedest, pusklemisest, karvavahetusest, kitsetallest ja ka kauneid kabraportreesid. Täisformaadis näitus on avatud RMK peahoones Tallinnas 2018. aasta jaanuari lõpuni. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis näeb pilte 6.-31. detsembrini 2017. 
Loodusõhtu toimub 6. detsembril 2017 kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46), pilet maksab 3 eurot, õhtut modereerib Veljo Runnel. Kuni 8-aastased lapsed saavad loodusõhtule tasuta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.