VIDEO: Hundi ja jahikoera kohtumine Soomes – ja koera ei söödudki ära! Pärnumaa juhtumi kommentaar
Vahel hundid ja karjakaitsekoerad tolereerivad teineteise lähedust, kutsuvad üksteist mängule või lihtsalt uudistavad.
On oktoobrikuu. 1. novembril algab Eestis hundijahi hooaeg. Enne seda on aga huvigruppidel vaja jõuda kompromissini huntide küttimislimiidi suuruses. Seetõttu näib, et oktoobrikuu traditsioonide kohaselt on käimas kibekiire hundihirmu õhutamise periood.
Hundikutsikas tee peal. Noored hundid on uudishimulikud ja ei tea õieti peljata inimest, eriti kui vanemaid juures pole.
Foto: Tarmo Mikussaar
Kõiksugu hundihirmude valguses on hea teavitada, et LCIE (Large Carnivore Initative for Europe; eesti keeles "Euroopa suurte kiskjate algatus") dokument julgetest huntidest on viimaks saanud ka ametliku eestikeelse tõlke. Sealt leiab infot, millist hunti võib pidada inimese suhtes liiga julgeks ning milline käitumine on tegelikult normaalne. Samuti, kuidas erinevatele situatsioonidele reageerida.
Veidi teksti dokumendi tutvustuseks:
Foto: Valeri Štšerbatõh
25. juulil nii Eestis kui rahvusvahelistes uudistes kulutulena levima hakanud Hiiumaa juhtum, milles kahtlustati, et hunt ründas inimest tema koduõuel, on osutunud alusetuks. Tänapäeval oleks hundirünnak antud tingimustes inimese vastu erakordne, mis ärataks eriala teadlaste tähelepanu kogu maailmas.
Keskkonnaagentuuri hundiuurijad, kes kohapeal toimumispaika uurimas käisid ning ohvriga vestlesid, ei leidnud ühtegi tõendit hundirünnakust. „Erinevaid teadaolevaid asjaolusid arvesse võttes, oli Hiiumaal tõenäoliselt tegu koera ja inimese vahelise konfliktiga, milles kolmas osapool puudus,“ kinnitas Keskkonnaagentuuri ulukiuurija Peep Männil.
Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.